RU

Всесвітній день океанів - всесвітній день боротьби за збереження біорізноманіття мешканців морських глибин і стабільну екологічну ситуацію в океанах. Заснований Генеральною Асамблеєю ООН, відзначається щорічно 8 червня.

Історія. Рішення про щорічне проведення 8 червня Дня океанів було ухвалено з ініціативи Канади на Всесвітньому саміті ООН зі сталого розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. Починаючи з 1993 року цей день відзначали неофіційно в багатьох країнах світу.

Протягом останніх років такі неурядові структури як "Глобальний форум з океанів, узбережжя та островів", "Океанічний проєкт" і "Мережа Світового океану" координували політику в галузі проведення Дня океанів із зацікавленими державними та недержавними установами, серед яких були переважно океанаріуми, зоопарки, музеї, природні заповідники, університети та школи.

У 1998 році - у Міжнародний рік океану - Всесвітній день океанів був визнаний Міжурядовою океанографічною комісією (МОК) ЮНЕСКО. 5 грудня 2008 року в резолюції Генеральної асамблеї ООН 8 червня було офіційно визнано як Всесвітній день океанів.

Всесвітній день океанів - день, який дає привід згадати про те, що Світовий океан є колискою життя на нашій планеті, 70% якої вкрито водою, ресурси океану - запорука розвитку та подальшого існування людської цивілізації, його простори - арена світової торгівлі. Його роль у регулюванні клімату є системоутворюючою, води Світового океану - один із головних поглиначів вуглекислого газу.

Перший офіційно визнаний ООН Всесвітній день океанів пройшов 2009 року під гаслом "Наші океани, наша відповідальність". Девіз Всесвітнього дня океанів у 2010 році - "Наші океани: можливості та проблеми".

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі