RU

Всесвітній день пам'яті жертв ДТП

Всесвітній день пам'яті жертв ДТП
Дати проведення: 17 Листопада (Третя неділя листопада. У 2024 році – 17 листопада)

Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод - відзначається на пропозицію Генеральної Асамблеї ООН щорічно, починаючи з 2005 року, третьої неділі листопада.

26 жовтня 2005 року Генеральна Асамблея у своїй резолюції запропонувала державам-членам ООН та міжнародній спільноті оголосити цей Всесвітній день для того, щоб вшанувати пам'ять жертв дорожньо-транспортних пригод та висловити співчуття членам їхніх сімей.

Історія. Ідея щорічного проведення Дня пам'яті жертв дорожніх аварій належить "Road Peace" – британському благодійному фонду допомоги жертвам ДТП, який відзначає цей день із 1993 року. Протягом п'яти років організації, які приєдналися до Європейської федерації жертв ДТП, відзначали цей день як день пам'яті жертв ДТП.

У 1998-му День пам'яті вийшов за межі Європи і з'явився на інших континентах, а 2005 року у своїй Резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала всю світову спільноту визнати Всесвітній день пам'яті жертв дорожніх аварій та відзначати його у третю неділю листопада.

Щодня у світі внаслідок ДТП гинуть близько 3,5 тисячі людей. У рік втрати становлять понад 1,2 млн. осіб загиблими та близько 50 млн. пораненими. Проблема ускладнюється тим, що в основному це молоді люди у найактивнішому, працездатному віці – від 25 до 40 років.

В останні роки в Україні зросла кількість автомобільного парку, перевищивши вже 9 млн. одиниць транспорту. Зростання кількості авто супроводжувалося зниженням рівня безпеки та зростанням аварійності на дорогах. У середньому щорічно співробітники Державтоінспекції МВС України фіксують 40-45 тисяч дорожньо-транспортних пригод, у яких гинуть близько 7 тисяч та зазнають травм різного ступеня тяжкості до 50 тисяч осіб.

Певною мірою, як свідчить статистика, динаміку зростання числа ДТП, а також смертей та травматизму на дорогах збило значне підвищення штрафів за порушення Правил дорожнього руху, здійснене восени 2008 року.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі