RU

Всесвітній день пошти

Всесвітній день пошти
Джерело фото: LIGA.net

Всесвітній день пошти - одне із щорічних міжнародних свят, яке встановлено Всесвітньою поштовою спілкою (ВВС) у 1969 році. Відзначається у рамках Тижня листа 9 жовтня. Всесвітній день пошти включено до переліку Міжнародних днів Організації Об'єднаних Націй (ООН).

Історія свята. Було засновано у 1969 році Всесвітньою поштовою спілкою (ВПС). Відзначається у рамках Тижня листа 9 жовтня. Свято входить також у систему всесвітніх та міжнародних днів ООН та покликане сприяти популяризації та розвитку поштового обслуговування у світі.

Проведення Всесвітнього дня пошти щороку присвячено будь-якій темі. Так, 2004 року темою свята було "Повсюдне поширення поштових послуг", 2006-го - "Всесвітня поштова мережа: для всіх і в кожному місті".

У 1939 році на Конгресі Всесвітньої поштової спілки в Буенос-Айресі було запропоновано щорічно святкувати 9 жовтня як День ВПС, оскільки цього дня 1874 року було засновано Союз. Однак тоді це рішення не набуло чинності.

Аналогічне рішення було ухвалено на Конгресі ВПС у Токіо 1969-го. Як міжнародне свято День ВПС було вперше відзначено у 1970 році. На Конгресі Союзу в Гамбурзі в 1984 році назва "День ВПС" була змінена на "Всесвітній день пошти".

В Україні національним оператором поштового зв'язку є Українське державне підприємство поштового зв'язку Укрпошта. Надає споживачам понад 50 видів послуг. До складу підприємства входить понад 15 тис. відділень поштового зв'язку (з них понад 11 тис. – у сільській місцевості). Здійснює прямий поштовий обмін із 72 країнами світу. Число співробітників – близько 110 тис. осіб. Входить до сфери управління Міністерства інфраструктури України.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі