RU

Всесвітній день продовольства

Всесвітній день продовольства
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 16 Жовтня (16 жовтня)

Всесвітній день продовольства – міжнародний день ООН, який відзначається щорічно 16 жовтня.

Історія. У посланні з цього приводу в жовтні 2008 року Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що глобальна фінансова криза ще більше посилила проблеми, пов'язані зі зростанням цін на продовольство та пальне. Внаслідок усіх цих потрясінь армія голодних і жебраків поповнилася ще 75 мільйонами людей.

"Ця величезна за своїми масштабами людська трагедія розгортається в той час, коли ми намагаємося виконати обіцянку, закладену в першій меті в галузі розвитку, сформульованої в Декларації тисячоліття: скоротити вдвічі масштаби голоду та злиднів до 2015 року", - йшлося у посланні Генерального секретаря.

У ньому голова ООН зазначив, що навіть до початку зростання цін 800 мільйонів людей щоночі лягали спати голодними. Він побоюється, що найближчим часом в умовах голоду та злиднів можуть виявитися ще 100 мільйонів людей.

Пан Гі Мун підкреслив, що проблеми з продовольством призводять не лише до зубожіння населення та голоду, а тягнуть інші загрози - від соціальних заворушень до деградації навколишнього середовища. Генеральний секретар попередив, що це підриває добробут цілого покоління людей, від яких залежить майбутнє світу.

"Ці вкрай серйозні проблеми, з якими стикається все людство - вирішення проблеми зміни клімату та реагування на глобальну продовольчу та енергетичну кризу, - взаємопов'язані та несуть глобальний характер. Тому вони вимагають вживання глобальних заходів", - зазначив Пан Гі Мун. Він вважає, що ці кризи не є короткочасними і тому потребують постійної уваги з боку урядів, донорів, міжнародних та регіональних організацій, громадянського суспільства та приватного сектору у майбутньому.

Генеральний секретар нагадав, що ООН заснувала Цільову групу високого рівня глобальної кризи в галузі продовольчої безпеки, яка підготувала всеосяжний рамковий план дій, яким повинні керуватися уряди, спільнота донорів, громадянське суспільство та приватний сектор.

Всесвітній день продовольства дає можливість ще раз привернути увагу до проблем зміни клімату та біоенергетики у контексті глобальної продовольчої безпеки. "Цим проблемам життя та смерті ми повинні протиставити добре продумані та рішучі заходи", - наголосив глава ООН.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі