RU

Всесвітній день поширення інформації про аутизм

Всесвітній день поширення інформації про аутизм
Джерело фото: depositphotos.com
Дати проведення: 2 Квітня (2 квітня)

Всесвітній день поширення інформації про аутизм - міжнародно визнаний день, що закликає держави-члени ООН вживати заходів щодо підвищення обізнаності про аутизм у всьому світі.

Історія. У грудні 2007 року Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй (ООН) ухвалила оголосити 2 квітня Всесвітнім днем поширення інформації про аутизм, який має відзначатися щороку, починаючи з 2008 року.

Асамблея висловила глибоке занепокоєння великою чисельністю дітей, які страждають на аутизм, у всіх регіонах світу. Відзначила проблеми, пов'язані зі здійсненням урядами, неурядовими організаціями та приватним сектором відповідних програм медичної допомоги, навчання, професійної підготовки та терапії, що тягне за собою серйозні наслідки для дітей, їхніх сімей та суспільства в цілому.

У своїй резолюції Асамблея закликала всі країни світу, відповідні організації системи ООН та інші міжнародні організації, а також громадянське суспільство належним чином відзначати Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму для підвищення рівня поінформованості населення про аутизм.

Аутизм - це постійне порушення розвитку, яке проявляється протягом перших трьох років життя людини і є наслідком неврологічного розладу, що впливає на функціонування мозку. Аутизм страждають переважно діти, незалежно від статі, расової приналежності, соціально-економічного становища, країни проживання. Захворювання характеризується порушеннями здатності до соціального спілкування, проблемами вербальної та невербальної комунікації, обмеженими та повторюваними типами поведінки.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі