RU

Міжнародний день сільських жінок

Міжнародний день сільських жінок
Джерело фото: iStock/Global Images Ukraine
Дати проведення: 15 Жовтня (15 жовтня)

Міжнародний день сільських жінок – міжнародний день ООН, встановлений резолюцією №62/136 Генеральної Асамблеї ООН 18 грудня 2007 року, що відзначається щорічно 15 жовтня.

Історія свята. Ідея проведення такого свята була запропонована на IV Жіночій конференції ООН, яка відбулася у 1995 році у Пекіні. Святкування Дня сільської жінки розглядалося як один зі шляхів підтримки жінок села, громадського визнання їхньої багатогранної ролі в суспільстві.

За даними ООН, жінки сільської місцевості становлять близько 25% населення планети, вони виготовляють понад половину всього світового продовольства. В Україні таких жінок понад 8 мільйонів, близько 40% сільських жінок України мають вищу освіту (для порівняння – третина сільських жінок світу зовсім неписьменні), із близько 40 тисяч фермерських господарств України кожне шосте очолює жінка. У селі проживає переважна більшість багатодітних сімей та матерів-героїнь України.

У лютому 2001 року було створено Всеукраїнську громадську організацію "Союз сільських жінок України". Ініціативу подали Полтавська, Харківська, Кіровоградська, Черкаська, Київська обласні осередки організації. Головне завдання організації: сприяння розвитку сільськогосподарського виробництва та створенню умов для задоволення та захисту економічних, творчих, соціальних та інших спільних інтересів сільських жінок, а також відновлення покинутих сіл, розвиток підприємницької діяльності на селі, залучення жінок та чоловіків сільської місцевості до участі у діяльності влади та місцевого самоврядування тощо.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі