RU

Всесвітній день митниці

Всесвітній день митниці

Всесвітній день митниці – професійне свято працівників митної служби. Відзначається щорічно 26 січня.

Історія. Свою історію професійне свято починає з 1952 року, коли набула чинності Конвенція про утворення Ради митного співробітництва. 26-27 січня 1953-го в Брюсселі відбулася перша установча конференція Ради митного співробітництва, яку надалі (у 1994 році) було перейменовано у Всесвітню митну організацію. На першій конференції були представлені 17 європейських держав. У другий день роботи було ухвалено і набула чинності Конвенція про митне співробітництво.

Починаючи з 26 січня 1983 року, Всесвітній день митниці почали відзначати щороку.

Наразі Світова митна організація об'єднує 169 держав. Україна перебуває в організації з 1992 року.

Головне завдання Світової митної організації – розробка та розповсюдження рекомендацій з питань митної справи для прискорення світового товарообігу, полегшення переміщення товарів та пасажирів через кордони, координація зусиль митних служб усього світу у боротьбі з незаконним обігом наркотиків та іншими правопорушеннями.

Вищий орган організації – засідання ради, яке відбувається один раз на рік наприкінці червня. Структурно Всесвітня митна організація ділиться на шість регіонів, що охоплюють всю земну кулю. Один із найбільших – європейський, до нього входить 51 країна.

До речі, 25 червня відзначається День митної служби України (у річницю ухвалення Верховною Радою України у 1991 році закону про митну справу в Україні). Це професійне свято працівників митниці встановлено у 1992 році указом президента Леоніда Кравчука з огляду на важливу роль митної служби у забезпеченні єдності та цілісності митної території держави, розширенні та зміцненні зовнішньоекономічних зв'язків із закордонними країнами.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі