RU

Всесвітній метеорологічний день

Всесвітній метеорологічний день
Джерело фото: depositphotos.com

Всесвітній метеорологічний день - один із Міжнародних днів ООН, який святкується щорічно 23 березня починаючи з 1961 року.

Історія. Саме цього дня у 1950 році набула чинності Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО).

ВМО - спеціалізована установа ООН у галузі метеорології (погода і клімат), оперативної гідрології та суміжних геофізичних наук. На сьогодні ВМО відіграє провідну роль у міжнародних зусиллях з моніторингу та захисту довкілля за допомогою своїх програм. У співпраці з іншими установами системи ООН і національними метеорологічними та гідрологічними службами вона надає підтримку здійсненню низки конвенцій з довкілля і відіграє важливу роль у наданні консультацій та оцінок урядам з відповідних питань.

У разі небезпечних явищ, пов'язаних з погодою, кліматом і водою, що є причиною близько 90% всіх стихійних лих, програми ВМО надають життєво важливу інформацію для випуску завчасних попереджень, які дають змогу рятувати життя та зменшувати шкоду, завдану майну й навколишньому середовищу.

Глобальна система спостережень - найважливіша оперативна глобальна система спостережень за Землею з багатоплановими можливостями, в рамках якої здійснюється збір метеорологічних, кліматологічних, гідрологічних, а також морських і океанографічних даних більш ніж із 15 супутників, 100 заякорених буїв, 600 дрейфуючих буїв, 3000 літаків, 7 300 суден і близько 10 000 наземних станцій. Потужні комп'ютери використовують математичні моделі, засновані на фізичних законах, для випуску карт, цифрової продукції, прогнозів погоди і якості повітря, прогнозування клімату, оцінок ризику та обслуговування завчасними попередженнями. Метеорологічні супутники передають інформацію про погоду в реальному масштабі часу кілька разів на добу.

Україна є членом ВМО.

lock Усі ексклюзивні матеріали у відкритому доступі