RU

Громадянська позиція

Громадянська позиція
Лідер партії: Володимир Гірняк
Список партії:

Перша двадцятка виборчого списку партії Громадянська позиція на парламентських виборах-2019:

1. Гриценко Анатолій Степанович
2. Добродомов Дмитро Євгенович
3. Томенко Микола Володимирович
4. Катеринчук Микола Дмитрович
5. Соловйова Марина Михайлівна
6. Забарило Анатолій Юрійович
7. Ландяк Петро Дмитрович
8. Ладовський Микола Васильович
9. Фірсов Єгор Павлович
10. Трепак Віктор Миколайович
11. Савченко Олександр Володимирович
12. Кралюк Олександр Олександрович
13. Мисик Андрій Іванович
14. Урсалова Тетяна Олександрівна
15. Федоренко Олександр Вікторович
16. Харчина Едуард Орестович
17. Новосад Ігор Фадєєвич
18. Гайструк Сергій Анатолійович
19. Нещадний Микола Іванович
20. Побідаш Ірина Миколаївна

Громадянська позиція – українська політична партія. Головою Координаційної ради партії до вересня 2019 року був Анатолій Гриценко. З 21 вересня 2019 року новим лідером партії Громадянська позиція став Володимир Гірняк, котрий на той момент був заступником голови Львівської обласної ради.

Ідеологія партії. Громадянська позиція виступає за посилення відповідальності за корупційні діяння, ухвалення нової Конституції України, в якій суттєво посилюється роль президента, зменшення державного регулювання економіки, реформу податкової системи (зокрема, ліквідацію податкової міліції та податку на додану вартість), відродження українського села, перехід армії на контрактну базу.

Історія партії. Партію Громадянську позицію зареєстровано Міністерством юстиції України у березні 2005 року. Її первісна назва – Могутня Україна. Першим керівником партії був Олександр Чубатенко.

Політична сила не брала участі в жодних парламентських виборах, не висувала власного кандидата у президенти України. Під час виборів Верховної Ради 2006 року Могутня Україна звернулася до Центрвиборчкому з інформацією щодо участі у виборчому процесі, проте так і не подала весь пакет необхідних документів. Партія взяла участь у виборах Київради у 2006 році, на які йшла під гаслом Некиянин – геть! та отримала 0,09%.

У січні 2010 року партія змінила назву на Громадянську позицію, а її керівником було обрано Миколу Нещадим, який входить до складу ревізійної комісії однойменної громадської організації Громадянська позиція (лідер – народний депутат України, ексміністр оборони Анатолій Гриценко). По суті, нічого спільного, окрім свідоцтва про реєстрацію, між партією Могутня Україна та партією Громадянська позиція немає.

Сам Анатолій Гриценко заявив, що очолить партію, якщо цю посаду йому довірять її члени. За словами політика, таке призначення може відбутися після того, як буде затверджено нову редакцію програми та статуту партії Громадянська позиція.

До керівного складу ВГО Громадянська позиція входили такі відомі особи, як нардеп III-V скликань Борис Беспалий, перший в історії незалежної України секретар Ради національної безпеки і оборони України Володимир Горбулін, заступник голови Народної партії, нардеп Сергій Гриневецький, нардеп IV скликання Олександр Морозов, депутат II та IV скликань Віктор Мусіяка та інші.

У серпні 2011 року Громадянська позиція увійшла до Комітету опору диктатурі, але у листопаді вийшла з комітету.

У березні 2012 року до Громадянської позиції приєдналася Українська партія. Лідера Української партії Ігоря Насалика було обрано заступником голови партії Громадянська позиція.

У квітні 2012 року Анатолій Гриценко підписав угоду з рухом Чесно про дотримання їхніх критеріїв на наступних парламентських виборах, зокрема пообіцяв відкрити списки кандидатів та виключити тих, хто не відповідатиме критеріям Чесно. У червні партія Громадянська позиція увійшла до складу Об'єднаної опозиції (об'єднання партій Батьківщина та Фронт змін для участі у парламентських виборах).

4 лютого 2014 року лідер Громадянської позиції Анатолій Гриценко вийшов із фракції ВО Батьківщина у Верховній Раді.

Під час президентських виборів в Україні (2014) партія висунула свого лідера Анатолія Гриценка кандидатом у президенти. Він фінішував із четвертим результатом, набравши 5,4%. У ході виборів до Київської міської ради партія подолала 3% бар'єр і набрала 3,61% (47 768 голосів), тим самим отримавши 3 депутатські мандати.

5 вересня 2014 року політична партія Демократичний альянс вирішила об'єднати зусилля на позачергових виборах народних депутатів разом із партією Громадянська позиція, рішення про це було ухвалено на її партійному з'їзді 5 вересня, через 2 дні з'їзд партії Анатолія Гриценка погодив це рішення і затвердив виборчий комітет. Новостворений альянс отримав назву Громадянська позиція (Анатолія Гриценко), але, згідно з домовленістю партій, мажоритарники висунули окремо кожну партію.

На позачергових виборах до Верховної Ради 2014 року партія Громадянська позиція посіла десяте місце за кількістю голосів виборців (489523 голоси - 3,10%) і, не подолавши 5% бар'єру, не пройшла до українського парламенту.

4 червня 2016 року партія приєдналася до Альянсу лібералів та демократів за Європу.

Парламентські вибори-2019: Лідер партії Громадянська позиція Анатолій Гриценко на з'їзді у Києві презентував першу десятку партійного списку, з яким політсила піде на вибори до Ради. У п'ятірці народний депутат, лідер партії Народний контроль Дмитро Добродомов, лідер партії Рідна країна Микола Томенко, лідер Європейської партії Микола Катеринчук та адвокат Марина Соловйова. У другій п'ятірці – секретар Львівської міськради Анатолій Забарило, депутат Тернопільської міськради Петро Ландяк, голова Івано-Франківської обласної організації партії Микола Ладовський, ексдепутат Єгор Фірсов та колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак.

У результаті на виборах до ВРУ 2019 року партія Громадянська позиція не подолала прохідний бар'єр у 5%.

13.10.2023 р.