RU

Альбер II

Князь Монако

Альбер II
Джерело фото: EPA
Дата народження: 14.03.1958

Альбер II, повне ім'я - Альбер Олександр Луї П'єр Грімальді - правлячий князь Монако і герцог Валентинуа з 2005 року, з дому Грімальді, син Реньє III і Грейс Келлі. Має титул Його Світлості (Serenite). Альбер II має титул "14-й князь Монакський, герцог де Валентінуа, маркіз де Бо, граф де Карладе, барон де Бюї, володар Сен-Ремі та Матіньйона, граф де Торін, барон де Сен-Ло і Ла Лютум'є, герцог д'Етотевілль, де Мазаріні, де Мейлеран і де Маенн, принц де Шато-Борса, граф де Феретті, де Бельфор, дю Танн і де Ружмон, барон фон Альткірхе, власник Тенгейма, маркіз де Сіллі, граф де Лонжюмо, барон де Матті, маркіз де Жискар".

Місце народження. Освіта. Альбер II народився 14 березня 1958 року у палаці Гримальді в Монако. Син князя Реньє III та його дружини, американської актриси Грейс Келлі.

У 1976 Альбер з відзнакою закінчив Ліцей імені Альбера I у Монако. У 1977-1981 роках навчався в США в Массачусетському "Амхерст коледжі" та отримав звання ліценціату політичних наук. У списку дисциплін, які вивчав Альберт, також значилися економіка, психологія, філософія, історія мистецтв, антропологія та соціологія. Крім того, майбутній правитель Монако співав в університетському хорі і навіть гастролював разом із ним у Європі та на Близькому Сході.

Альбер з дитинства вільно володіє французькою та англійською мовами, а згодом вивчив також італійську, німецьку та іспанську.

У 1981-1982 роках він перебував на дійсній військовій службі, яку відбував як лейтенант на борту французького вертольотоносця "Жанна д'Арк".

Вступ на престол. В останні роки правління у зв'язку з ослабленим здоров'ям князь Реньє III передав синові частину функцій, пов'язаних із поточним управлінням князівством та його міжнародними справами. На Альберта були покладені, зокрема, обов'язки представника Монако в ООН, а у 2004 році він представляв князівство на офіційній церемонії вступу Монако до Ради Європи, що проходила у Страсбурзі.

Як спадковий принц Альбер велику увагу приділяв соціальним та гуманітарним питанням, а також благодійності, очолюючи зокрема організацію Червоного Хреста в Монако.

Під час передсмертної хвороби батька, з 31 березня 2005 року до смерті Реньє (6 квітня), Альбер був регентом.

Спорт. Альберт також відомий як великий любитель спорту. Він майже професійно грав у футбол, гандбол, захоплювався плаванням, легкою атлетикою, дзюдо. Крім того, він брав участь у ралі Париж-Дакар і чотири рази виступав на Олімпійських іграх як бобслеїст. З 1994 року він очолює Олімпійський комітет Монако, крім того, стоїть на чолі інших спортивних асоціацій і є членом МОК.

Особисте життя. Альберт залишався холостяком багато років і вважався одним із найзавидніших наречених Європи. Йому приписували численні романи. Альберт визнав батьківство двох дітей – дівчинки (1992) та хлопчика (2003) – від двох різних жінок. Вони не мають права на престол. У 2002, щоб забезпечити престолонаступництво та гарантувати збереження корони за династією Грімальді, історія якої налічує вже понад 700 років, було внесено зміни до конституції Монако. Новий закон передбачає, що правом наслідування можуть користуватися брати та сестри покійного монарха, а також його племінники та племінниці. Таким чином, спадкоємцями Альберта можуть стати його рідні сестри - старша та молодша Кароліна Стефанія, або хтось із їхніх семи дітей.

23 червня 2010 року Альберт II оголосив про заручини з олімпійською чемпіонкою з плавання з ПАР 32-річної Шарлін Віттсток. Князь Монако Альбер II та Шарлін Віттсток одружилися 1 липня 2011 року. Після одруження Шарлін Віттсток отримала титул княгині Шарлін.

10 грудня 2014 року княгиня Шарлін народила близнюків, хлопчика та дівчинку. Дітей назвали Жак-Оноре-Реньє та Габріелла Тереза-Марія. Син отримав титули наслідного принца Монако та маркіза де Бо, а дочку - принцеси Монако та графині де Карладез.

19.02.2024 р.