RU

Цекало Олександр

Шоумен, актор, телеведучий, продюсер

Цекало Олександр
Дата народження: 22.03.1961

Олександр Євгенович Цекало – російський артист українського походження, музикант, актор, телеведучий, продюсер, творець проєктів "Велика різниця" та "Прожекторперісхілтон".

Місце народження. Освіта. Народився у Києві в сім'ї інженерів. Має дві освіти – інженерне (заочне відділення Ленінградського технологічного інституту) та акторське (Київське циркове училище). Технічні та артистичні знання отримував паралельно, оформивши в школі два атестати про середню освіту.

Кар'єра. Працював у Одеській філармонії. У 1986 році разом із Лолітою Мілявською створив кабаре-дует "Академія", пізніше переїхав до Москви.

Перший альбом дуету "Маленький переворот", що вийшов 1992 року, залишився майже непоміченим масовим слухачем. Але вже наступний – "Небальні танці" (1994) – підняв "Академію" на вершини хіт-парадів.

У 1995-му вийшов альбом "Хочеш, але мовчиш", у 1997-му - "Весілля". Концертні версії цих альбомів, що пройшли на сцені ДКЦЗ "Росія" у Москві, за підсумками року були удостоєні премій. У 1999 році "Академія" записала "ТУ-Ту-Ту На-На-На" (за деякими оцінками, найкращий альбом дуету) та "Відбитки пальчиків".

З 1996-го Олександр Цекало разом із Лолітою вів телепрограму "Доброго ранку, країно!" на каналі РТР. Ще раніше була "Ранкова пошта" на каналі ГРТ.

Дует був частим ведучим рейтингових концертів, багато часу проводив на гастролях по Росії та за кордоном.

У 2000 році, після розпаду "Академії", Олександр Цекало зіграв головну роль у фільмі Тиграна Кеосаяна "Конвалія срібляста", для якого він написав і виконав пісню "Історія".

З 2001 до 2002 року був виконавчим продюсером мюзиклу "Норд-Ост", потім - генеральний продюсер компанії "Російський мюзикл", режисер-постановник мюзиклу "12 стільців".

З літа 2002 по 2005 рік обіймав посаду виконавчого продюсера розважальних програм департаменту власного виробництва телеканалу СТС. З 2005 по 2006 рік – генеральний продюсер СТС. З 1 серпня 2006 року по 1 червня 2007 року – директор департаменту виробництва розважальних програм СТС.

З 2005 по 2015 рік – видавець та головний редактор журналу про сигари "Hecho a mano".

З 2006 по 2014 рік та у 2017 році - ведучий Першого каналу ("Дві зірки", "Хвилина слави", "Велика різниця", "Прожекторперісхілтон"). З 25 червня 2007 року по 30 липня 2008 року – заступник генерального директора, директор дирекції спецпроєктів Першого каналу.

З 2008 року - генеральний продюсер та власник продюсерської компанії "Среда". Компанія займається виробництвом телевізійних програм, художніх фільмів та серіалів.

У 2016 році виявився першим російським продюсером, кому вдалося продати свій серіал - "Мажор" - найбільшому у світі американському онлайн-кінотеатру "Netflix". У 2017 році продав даній компанії ще п'ять серіалів: "Фарца", "Метод", "Саранча", "Sпарта" и "Территория".

У 2017 році за сприяння телеканалу "ТВ-3  став першим продюсером Росії, хто випустив свій серіал - "Гоголь" - у кінопрокат.

Крім того, Цекало виступав як режисер-постановник творчих вечорів Ігоря Крутого (також був сценаристом та ведучим), фестивалю Кінотавр (також був ведучим), премії Срібна калоша (також був ведучим), сольних концертів Анжеліки Варум (також зняв -свисток") та Алсу (також брав участь у підготовці Алсу до конкурсу "Євробачення", де співачка посіла друге місце. Був художнім керівником церемонії нагородження премії ТЕФІ 2006.

Регалії. Неодноразовий лауреат російської телевізійної премії ТЕФД.

Лауреат премій "Профі", "Зірка", "Овація", "Золотий грамофон", "Золотий орел".

Ресторатор. Олександр Цекало разом з Іваном Ургантом володіє рестораном The Сад в Москві на Якиманській набережній.

Сім'я. Молодший брат українського актора Віктора Цекала.

Перша дружина – Олена Шиферман, солістка ансамблю "Капелюх".

Друга дружина - Лоліта Мілявська, шлюб був офіційно зареєстрований на зорі розпаду кабаре-дуету "Академія" у 1999 році, розлучилися через 3 місяці 2000 року. Від шлюбу з нею є нерідна дочка Єва (нар. 1999).

Третя дружина - Вікторія Галушка, рідна сестра ексучасниці гурту "ВІА Гра" Вірі Брежнєвій. До переїзду до Москви Вікторія працювала помічником відомого українського дизайнера Ольги Навроцької. Шлюб був зареєстрований у грудні 2007 року. Брак тривав до 2018 року, проте лише у січні 2019 року Олександр офіційно підтвердив розлучення з Вікторією. Від шлюбу з нею є донька Олександра Цекало (нар. 2008) та син Михайло Цекало (нар. 2012).

Четверта дружина - Дарина Ервін, відносини почалися у 2018 році, на початку 2019 року їхній шлюб був зареєстрований у Беверлі-Хіллз.

22.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):