RU

Чалий Олександр

Ексзаступник голови Секретаріату президента України

Чалий Олександр

Олександр Олександрович Чалий – український дипломат, заступник голови Секретаріату Президента України (2006–2008), перший заступник міністра закордонних справ (1998–2004). Президент аудиторської та консалтингової компанії "Грант Торнтон Україна".

Місце народження. Освіта. Уродженець Вінниці. У 1977 році закінчив Київський держуніверситет ім. Т.Шевченка, факультет міжнародних відносин та міжнародного права. Кандидат юридичних наук.

Кар'єра. У 1977-1984 pp. - помічник, старший викладач юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

У 1984-1987 роках - професор у Школі права Республіки Гвінея-Бісау.

У 1987–1989 pp. – старший викладач, доцент юридичного факультету Київського національного університету ім. Шевченка.

У 1989–1993 pp. – доцент, заступник декана юридичного факультету наукової роботи Київського національного університету ім. Шевченка.

У 1993-му перейшов на службу до міністерства закордонних справ України. Два роки працював начальником договірно-правового управління, був головою делегації України на переговорах із Росією та Румунією щодо укладання базових політичних договорів.

У 1995-1998 роках обіймав посаду надзвичайного та повноважного посла України в Румунії.

З липня 1998 по травень 2004 року Олександр Чалий працював на посадах першого заступника міністра закордонних справ України, державного секретаря з питань європейської інтеграції – постійного представника України у Раді Європи, держсекретаря міністерства закордонних справ України з питань європейської інтеграції та знову першого заступника глави МЗС.

Під час перебування на дипломатичній службі Олександр Чалий входив до складу Стратегічної групи з питань українсько-російських відносин, Митно-тарифної ради України, Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Нацради з питань сталого розвитку України, Міжвідомчої комісії з питань вступу України до СОТ. Був співголовою Комітету з питань зовнішньої політики Українсько-американської міждержавної комісії, заступником голови української частини Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС.

Після виходу із зовнішньополітичного відомства Олександр Чалий два роки провів у бізнес-середовищі - обіймав посаду віцепрезидента консорціуму Індустріальна група, який управляє активами великої промислово-інвестиційної корпорації Індустріальний союз Донбасу (ІСД). Водночас президентом консорціуму був співвласник ІСД Віталій Гайдук.

З вересня 2006 до 2008 – заступник голови Секретаріату президента України.

29 березня 2022 року брав участь в складі української делегації на переговорах з російською делегацією у Стамбулі, які проходили під час повномасштабного вторгнення Росії до України.

Автор кількох наукових праць та численних публікацій з міжнародно-правової та зовнішньополітичної тематики.

Звання, нагороди. Олександр Чалий має дипломатичний ранг надзвичайного та повноважного посла України. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (1997). Заслужений юрист України (2002).

Сім'я. Одружений, має дочку та сина.

09.01.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):