RU

Олександр (Драбинко)

Архієрей Православної церкви України

Олександр (Драбинко)
Дата народження: 18.03.1977

Митрополит Олександр (у світі Олександр Миколайович Драбинко ) – архієрей Православної церкви України, колишній архієрей Української православної церкви (Московського патріархату). У 2007 – 2018 – митрополит Переяслав Хмельницький та Вишневський, вікарій Київської митрополії. З 1998 року – референт митрополита Київського та всієї України Володимира, з 2006 року – його секретар.

Місце народження. Освіта. Олександр Драбинко народився 18 березня 1977 року у місті Корець, Рівненській області у сім'ї службовців.

У 1994 році закінчив Корецьку середню загальноосвітню школу №3 із золотою медаллю.

У 1994 по 1998 роки навчався у Московській духовній семінарії, яку закінчив за першим розрядом.

З 1998 до 2002 року навчався у Київській духовній академії, після закінчення якої захистив дисертацію на тему "Православ'я в посттоталітарній Україні (віхи історії)". За цю працю вченою радою КДА йому було присуджено ступінь кандидата богослов'я.

Служіння. У 1998 році призначений референтом митрополита Київського та всієї України Володимира, предстоятеля Української православної церкви (Московського Патріархату).

20 травня 2004 року митрополитом Київським і всієї України Володимиром у храмі святої Марії Магдалини у Тіверії (Свята земля) висвячений на сан диякона.

1 липня 2006 року призначений особистим секретарем предстоятеля УПЦ митрополита Володимира.

28 липня 2006 року в Успенському соборі Києво-Печерської лаври митрополитом Володимиром висвячений у священники у безшлюбності.

З 1 серпня 2006 року – головний редактор офіційного сайту Української православної церкви та шеф-редактор офіційного загальноцерковного друкованого видання "Церковна (православна) газета".

20 серпня 2006 року в монастирі святого Пантелеймона на горі Афон митрополитом Київським та всієї України Володимиром пострижений у чернецтво з ім'ям "Олександр" на честь преподобного Олександра Свірського.

28 серпня 2006 року у Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі митрополитом Володимиром зведений у сан ігумена. 24 вересня митрополитом Володимиром зведений у сан архімандрита.

14 грудня 2007 року постановою Священного синоду Української православної церкви призначений єпископом Переяславом-Хмельницьким, вікарієм Київської митрополії.

У 2008 році призначений настоятелем дерев'яного Храму всіх святих на місці будівництва Кафедрального собору Воскресіння Христового.

З кінця січня 2010 року згадується виконувачем обов'язків голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.

У 2010 році владика Олександр став настоятелем ставропігійного храму Преображення Господнього у київському житловому масиві Теремки-2.

19 грудня 2010 року у крипті базиліки святителя Миколая у місті Барі зведений у сан архієпископа.

14 червня 2011 року рішенням Священного синоду Української Православної Церкви затверджений головою відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ та постійним членом Священного Синоду з титулом "Переяслав-Хмельницький та Вишневський".

23 грудня 2011 року, під час хвороби митрополита Київського Володимира на засіданні Синоду призначений головою комісії, яка має тимчасово керувати Київською єпархією, а також відповідальним за лікування предстоятеля перед Священним Синодом.

Розрив з УПЦ МП. 15 грудня 2018 року взяв участь в об'єднавчому соборі, на якому було засновано Православну церкву України. Її предстоятелем був обраний митрополит Переяславський Білоцерківський Єпіфаній. 17 грудня 2018 синод УПЦ МП звільнив від керівництва єпархією та заборонив у священнослужінні вікарного єпископа Київської митрополії митрополита Переяслав-Хмельницького та Вишевського Олександра (Драбинко). Того ж дня Вселенський патріархат заявив, що приймає Драбинко у свою юрисдикцію. 19 грудня митрополит Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр провів літургію у Києві у Спасо-Преображенському храмі УПЦ МП та під час служби оголосив про перехід його приходу до помісної церкви України. 4 березня 2019 року рішенням Священного Синоду ПЦУ призначений єпархіальним архієреєм новоствореної Переяславсько-Вишневської єпархії.

Цитати. Про автокефалію: "Більше того - саме політика призвела до утворення на території вже незалежної держави України трьох православних конфесій, і лише та, яка знаходилася у складі російської церкви, мала канонічне визнання православних церков світу. Проте, на жаль, за 27 років існування незалежної України Московський патріархат не знайшов у собі бажання подолати розкол", - написав отець Олександр.

Про УПЦ МП: "На жаль, УПЦ сьогодні не вільна від політики, що диктується з боку Росії. А куратором цього процесу в Україні є митрополит Антоній (Паканич) та Вадим Новинський. Це виключно політичні мотиви", - сказав Драбинко.

Драбинко пояснив, що зараз УПЦ МП, до якої він раніше належав, – "це сукупність єпархій Російської православної церкви в Україні".

Нагороди. Церковні: Орден Святого Нестора Літописця I ступеня, орден Святого рівноапостольного князя Володимира II ступеня, орден "Відмінність Предстоятеля УПЦ" (2012), хрест Братства Всесвятого Гробу Господнього із золотою короною Єрусалимська Православна Церква (2012).

Світські: указом президента України Віктора Ющенка нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (2009). Указом Президента України Віктора Януковича нагороджений орденом "За заслуги" II ступеня (2013).

20.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):