RU

Єгоров Олександр

Ексголова Державної митної служби України

Єгоров Олександр
Джерело фото:
Дата народження: 03.10.1957

Олександр Борисович Єгоров – ексголова Державної митної служби України.

Місце народження. Освіта. Народився у Броварах Київської області. У 1983-му закінчив Київський державний університет за спеціальністю "романо-німецькі мови та література". Вільно володіє англійською та французькою мовами.

Кар'єра. З 1986 року Єгоров – інспектор, старший інспектор, а пізніше – заступник начальника Бориспільської митниці Державного митного комітету України. З січня 1992-го до січня 1996 року – заступник голови Державного митного комітету України. Потім до жовтня 2003-го обіймав посаду першого заступника голови Державної митної служби України. Після цього два роки керував Київським центром підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів митних органів України.

23 вересня 2005 року указом президента Віктора Ющенка його було призначено на посаду голови Державної митної служби України. Втримався на посаді при двох прем'єр-міністрах з різних політичних таборів - "нашоукраїнці" Юрії Єханурові та "регіоналі" Віктора Януковича.

20 грудня 2007-го, за два дні після приходу на посаду прем'єра Юлії Тимошенко та обрання нового уряду, пішов у відставку. Раніше представники БЮТ неодноразово вимагали звільнення Єгорова, звинувачуючи Держмитслужбу у тому, що вона загрузла в корупції.

Втім, крісло під головою служби захиталося набагато раніше за прихід до виконавчої влади нової команди. У середині листопада Ющенко на спеціальній нараді в СБУ виступив із гострою критикою на адресу співробітників митниці. Зокрема, президент обурювався величезним потоком контрабанди та корупційних проявів на митниці.

"Ви втрачаєте мужність, у вас немає енергії. Чому ви не можете протистояти шахраям, які вами керують?", - сказав тоді глава держави Єгорову. І запропонував, якщо не вийде впоратися із негативною ситуацією, піти у відставку.

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.

Звання, нагороди. Єгоров - володар звань почесний митник України та заслужений економіст України. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

03.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):