RU

Мещеряков Олександр

Ексзаступник голови Київської міської державної адміністрації

Мещеряков Олександр
Джерело фото: kievvlast.com.ua
Дата народження: 11.04.1951

Олександр Миколайович Мещеряков – заступник голови Київської міської державної адміністрації (2010). Заслужений будівельник України (1995).

Місце народження. Освіта. Народився в селі Росоші Токійського району Воронезької області. У 1973 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут, отримав диплом інженера-будівельника за спеціальністю "промислове та цивільне будівництво".

Кар'єра. З 1973 року служив у будівельному управлінні Чорноморського флоту ЗС СРСР, займався будівництвом військових об'єктів.

1979-1984 рр. - служба у Групі радянських військ у Німеччині.

1984-1990 рр. – служба в Одеському військовому окрузі на посадах головного інженера, начальника будівельного управління округу.

У 1990-му призначений заступником командувача Сибірського військового округу з будівництва та розквартування військ.

У 1992 році, після розпаду СРСР, продовжив службу у Збройних Силах України. У вересні 1992 р. призначений на посаду першого заступника начальника, а пізніше – начальника розквартування військ та капітального будівництва Міністерства оборони України.

Після звільнення в запас у званні генерал-лейтенанта, з вересня 2003 року, працював у державній компанії Укрспецекспорт.

З вересня 2004 року як державний службовець працював у Службі безпеки України, де також займався питаннями облаштування, будівництва (у тому числі житла), вирішенням господарських та соціальних питань особового складу та співробітників СБУ.

Одночасно продовжував займатися соціальною адаптацією військовослужбовців, у тому числі за підтримки організацій Королівства Норвегії, які фінансували програми навчання військовослужбовців та членів їхніх сімей.

З червня по грудень 2010 року – заступник голови Київської міської державної адміністрації (спочатку – Леоніда Черновецького, потім – Олександра Попова). Курирував Головне управління містобудування та архітектури, Головне управління капітального будівництва, Головне управління житлового забезпечення.

Регалії. Заслужений будівельник України (1995).

Сім'я. Одружений, є син.

04.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):