RU

Прогнімак Олександр

Ексначальник Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Києві

Прогнімак Олександр
Джерело фото: prognimak.info
Дата народження: 02.01.1958

Олександр Володимирович Прогнімак – український політик, депутат Київської міської ради IV, V скликань, начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у місті Києві (2006-2010), колекціонер, меценат.

Місце народження. Освіта. Народився у Донецьку у родині шахтаря. Закінчив Київське Суворівське училище, Вище військове училище інженерних військ та військ зв'язку. У 1986-1987 роках навчався у Військовій академії.

Кар'єра. 1975-1992 рр. - служба у Збройних Силах на офіцерських посадах в Одеському, Туркестанському, Далекосхідному та Київському військових округах. З січня 1980 по грудень 1981 року - у частинах спеціального призначення в Афганістані. Закінчив службу у 1992-му у званні полковника.

У 1995-2006 роках займається підприємницькою діяльністю, у 1990-х об'єднав низку підприємств в асоціацію "Форум".

У 2006 році призначений заступником начальника відділу промисловості та розвитку інфраструктури Шевченківської райдержадміністрації (Київ).

З грудня 2006 року по вересень 2010 року - начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у місті Києві.

Політична діяльність. Лідер партії Зелені.

2002-2006 рр., 2006-2008 рр. – депутат Київради.

2006-2008 рр. - голова постійної комісії Київради з питань культури та інформаційної політики; член громадської ради при Київській міськдержадміністрації з питань культури, мистецтва та охорони культурної спадщини; член комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА.

З 2006 року – член Російсько-Української Консультативної Ради.

Регалії, нагороди. Доктор філософії у сфері права. Член Національної спілки письменників України. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, орденом "Знак пошани" та іншими державними нагородами.

Меценатська діяльність. Олександр Прогнімак - засновник "Алекс Арт Премії", заснованої в галузі культури, мистецтва та освіти. Спільно із Сергієм Тарутою заснував фонд "Арт-Інвест", який займається поверненням предметів культури та мистецтва до України.

За власними ескізами збудував церкву у Чапаївці (Київ).

Хобі. Колекціонує предмети старовини: стародавні географічні та астрономічні карти, книги, ікони, живопис. Колекцію іконопису Олександра Прогнімака (600 ікон) експерти називають зборами національного рівня. Зібрання букіністики (понад 10 тис. книг, серед яких такі раритети, як "Апостол" Івана Федорова, Острозька біблія, Біблія Зосими, "Требник" Петра Могили) вважаються однією з найбільших в Україні.

У травні 2009 року колекціонер відкрив культурно-просвітницький центр "Alex Art House" - галереї приватних колекцій та Музей стародавньої книги, де представлені найцінніші експонати його зборів.

Автор книги "Держава і Влада", кількох п'єс.

Сім'я. Два сини - Олександр та Олексій.

18.12.2023 р.