RU

Розумков Олександр

Експерший помічник президента України та ексзаступник Секретаря РНБОУ

Розумков Олександр
Джерело фото: razumkov.org.ua
Дата народження: 17.04.1959
Дата смерті: 29.10.1999

Олександр Васильович Разумков – український політик, заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України (1997-1999).

Місце народження. Освіта. Народився у Бердичеві Житомирської області. У 1981 році закінчив факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського державного університету ім. Т.Шевченка.

Кар'єра. Після закінчення вишу працював на відповідальних постах у Дніпропетровському обкомі та Центральному комітеті ЛКСМУ.

1990-1994 рр. - завідувач секретаріату Комісії Верховної Ради України у справах молоді.

1994-1995 рр. - перший помічник президента України Леоніда Кучми, керівник групи помічників та референтів глави держави. Олександр Разумков спеціалізувався на виробленні публічної політичної лінії президента, а його звільнення з адміністрації серйозно позначилося саме на цій частині роботи.

У 1996-1999 pp. очолював раду експертів Українського центру економічних та політичних досліджень. З 1997-го одночасно працював заступником Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Володимира Горбуліна. У сферу його компетенції в РНБОУ входили три основні напрямки – економічна безпека, політична стабільність усередині країни та українсько-російські відносини.

Сім'я. Перша дружина – народна артистка України, актриса Київського національного театру російської драми ім. Лесі Українки Н. І. Кудря. У шлюбі народився син, Дмитро Разумков, ексголова Верховної Ради України.

Громадянська дружина – журналістка, співзасновник та головний редактор тижневика "Дзеркало тижня" Юлія Мостова. У їх сім'ї 1998 року народився син, Гліб.

Смерть. Помер 29 жовтня 1999 року у Києві після тяжкої невиліковної хвороби. Похований у Києві на Байковому цвинтарі.

Незабаром після смерті одного із засновників у 2000 році рішенням ради засновників Українському центру економічних та політичних досліджень присвоєно ім'я Олександра Разумкова.

02.10.2015

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Травня 2024г (Пн):