RU

Шинальський Олександр

Ексзаступник генерального прокурора України

Шинальський Олександр
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 02.02.1959

Олександр Іванович Шинальський – заступник генерального прокурора України (2002-2009).

Місце народження. Освіта. Народився у Житомирі. У 1985 році закінчив юридичний факультет Київського держуніверситету ім. Т.Шевченка.

Кар'єра. В органах прокуратури працює з 1985 року.

1985-1990 рр. – помічник, старший помічник, заступник Бориспільського міжрайонного прокурора (Київська область).

1990-1996 рр. – Кагарлицький міжрайонний прокурор (Київська область).

1996-1997 рр. – прокурор Обухівського району (Київська область).

1997-2000 рр. – прокурор Дарницького району міста Києва.

2000-2001 рр. – заступник прокурора Києва.

2001-2002 рр. - заступник генерального прокурора України - начальник управління нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю та корупцією.

2002-2009 – заступник генпрокурора України.

Скандал. Наприкінці листопада четверо нардепів від БЮТ оприлюднили інформацію про те, що один із заступників генпрокурора придбав на курорті в Німеччині нерухомість вартістю 550 тис. євро. Парламентарі порушили питання про проведення розслідування та про відставку чиновника. Реакція "винуватця скандалу" - ним виявився заступник голови ГПУ Олександр Шинальський - була негайно: вже наступного дня він розповів, навіщо йому квартира в Баден-Бадені. "У 1991 році я розбився в аварії, майже рік був у лікарні... Торік мені зробили операцію в Баден-Бадені. Права нога у мене напівзалізна... Мені протезували частину ноги. З того часу я там часто буваю. А Баден-Баден - це місце, де термальні води лікують хвороби опорно-рухового апарату... Однієї доби перебування в готелі в Баден-Бадені - 300 євро", - сказав він. Трикімнатна квартира нібито куплена частково на заощаджені кошти, частина грошей була позичена.

Проте БЮТ це пояснення не задовольнило. Депутати з'ясували, що окрім нерухомості в Баден-Бадені, Олександр Шинальський може мати відношення до квартир у Ніцці, - офіційно вони належать фірмі його дружини Галини. За словами нардепів, придбане нерухоме майно може коштувати близько 1 млн євро. Нардепи вимагали від генпрокурора звільнити свого заступника. Втім, робити цього Олександру Медведьку не довелося. Олександр Шинальський сам подав рапорт із проханням про відставку. Пізніше Олександр Медведько заявив, що Генеральна прокуратура України не виявила зловживань у діях Олександра Шинальського.

Регалії. Державний радник юстиції 2 класи. Член колегії Генпрокуратури України. Заслужений адвокат України. Почесний працівник прокуратури України Кандидат юридичних наук, доцент. З січня 2005 року президент Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація прокурорів". Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня.

Сім'я. Одружений. Є дочка та син.

12.01.2024 р.