RU

Кучеренко Олексій

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (Батьківщина)

Кучеренко Олексій
Джерело фото: kucherenko.info

Олексій Юрійович Кучеренко – міністр із питань житлово-комунального господарства України (2007-2010). Народний депутат Верховної Ради України III, V, VI, IX скликань. Голова Запорізької облдержадміністрації (2000–2001).

Місце народження. Освіта. Уродженець Вінниці. У 1983 році закінчив факультет кібернетики Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. У 2001-му - Українську академію державного управління при Президентові України.

Магістр державного управління, академік Української муніципальної академії. Кандидат соціологічних наук захистив дисертацію на тему "Концепції елітизму в контексті процесів демократичної трансформації".

Кар'єра. У 1983-1987 роках працював науковим співробітником Інституту кібернетики АН УРСР ім. В.М.Глушкова.

У 1988-1991 pp. Олексій Кучеренко – директор комп'ютерного клубу "Київ".

З 1993 року – генеральний директор СП "Інтеркас – Київ".

З грудня 1996 - президент ВАТ "Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат".

З жовтня 1997 року по квітень 1998 р. - голова правління ЗАТ "Інтергаз". Президентом компанії тоді був член фракції БЮТ Олександр Абдуллін, а віцепрезидентом – ексглава Нафтогазу України Олексій Івченко.

З червня 2000 по березень 2001 року Олексій Кучеренко обіймав посаду голови Запорізької облдержадміністрації.

З вересня 2002-го - президент Холдингової компанії АвтоКрАЗ.

З лютого по грудень 2005-го – голова Державного комітету з питань житлово-комунального господарства, який було розформовано у зв'язку зі створенням профільного міністерства.

У Верховну Раду III скликання пройшов, перемігши в одному із виборчих округів Запорізької області. Був першим заступником голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

До парламенту V скликання потрапив за списком блоку Наша Україна, працював головою підкомітету з питань житлово-комунального господарства Комітету з питань будівництва, містобудування та ЖКГ.

У вересні 2007-го на дострокових парламентських виборах отримав мандат нардепа у складі блоку Наша Україна – Народна самооборона. Член партії Народний Союз Наша Україна, почесним головою якої був третій президент Віктор Ющенко.

18 грудня 2007 року, невдовзі після формування парламентської коаліції у складі БЮТ та НУ-НС, Олексія Кучеренка призначено на посаду міністра з питань житлово-комунального господарства України в уряді Юлії Тимошенко. У 2010 році втратив пост у зв'язку з відставкою Кабміну після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.

На дострокових парламентських виборах 2019 року обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Батьківщина, № 18 у партійному списку.

Бізнес. Свого часу він був партнером Костянтина Жеваго по Полтавському ГЗК та КрАЗу. Поступився своєю часткою Жеваго. За даними "Української правди", отримані кошти вклав у будівельну галузь. Кучеренко нібито має свою частину в хмарочосі, що будується у Києві навпроти бізнес-центру "Парус" (на розі бульвару Л.Українки та вулиці Еспланадної).

Громадська діяльність. Віцепрезидент УСПП, голова Федерації роботодавців київського регіону "Київщина".

Книги Автор та співавтор книг "Державне управління: плани та проєкти економічного розвитку", "Записки губернатора", "Один рік з життя народного депутата", "У політиці, як на замінованому полі", "Політична еліта України: теорія та практика трансформації".

Сім'я. Політик одружений, виховує чотирьох синів.

29.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):