RU

Мочанов Олексій

Автогонщик, журналіст

Мочанов Олексій
Джерело фото: скриншот из видео
Дата народження: 18.01.1969

Олексій Юрійович Мочанов – український автогонщик, автомобільний та автоспортивний журналіст, телеведучий, волонтер. Чемпіон України з автослалому (1999), призер чемпіонатів України з ралі, чемпіон німецької серії багатогодинних кільцевих перегонів на витривалість - серії VLN (2008). Автомобільний експерт Першого національного телеканалу. Майстер спорту України міжнародного класу з автомобільного спорту (2008).

Місце народження. Освіта. Народився 18 січня 1969 року у Києві в сім'ї археолога Юрія Олексійовича Мочанова. Закінчив історичний факультет Якутського державного університету за спеціальністю "Археологія", закриту шведську спецшколу Volvo Security Driving Academy та багатоетапний вищий професійний спецкурс Audi Driving Experience на полігонах та гоночних трасах у Москві, Австрії, Німеччині, Швеції та Фінляндії.

Кар'єра. Служив у розвідці прикордонних військ КДБ СРСР, київському загоні міліції особливого призначення та міському управлінні ДАІ Києва.

У 1994-1995 pp. - каскадер на ГРТ (Москва).

З 1995 року співпрацював з виданнями "Motor News", "Сигнал", "Drive", "Автомобілі", "Комерсант", FHM, "Авторевю", "Автоспорт". Паралельно - з телевізійними проєктами "Соняшники" на телеканалі Інтер, "Автошоу" на УТ-1, "Парк Автомобільного Періоду" на 1+1, ABS на ТВС, "Автостиль" на СТБ, "Автопілот" на УТ-1, "Екіпаж" на "Першому автомобільному".

У 2004 році разом із коментатором НТВ+Спорт Олексієм Андроновим працював на трансляціях чемпіонату світу у класі Формула-1 для Першого національного. У сезоні-2005 телеканал ICTV запросив Олексія Мочанова коментувати трансляції чемпіонату світу з ралі.

У 2006-му ініціював створення української національної команди з кільцевих перегонів Racing Team Ukraine, яка стала віцечемпіоном в абсолютному заліку в німецькій серії VLN.

Олексій Мочанов тренував гонщиків-аматорів та потенційних професійних пілотів на Північній петлі Нюрбургрингу, займався з початківцями швидкісної стенограми та роботи екіпажів у ралі, є співавтором методик та старшим інструктором-консультантом Центру контраварійної підготовки водіїв "Альфа-Щит". Співпрацював з Раулем Чилачавою як експерт автомобільної програми "Автопілот-новини" на каналі Тоніс.

Спортивні досягнення. 1999 р. – чемпіон України з автослалому, володар Кубка України з ралі на серійних автомобілях.

2002 - перші старти в серії VLN (Нюрбургринг, Німеччина).

2003 - командний рекорд Росії у 24-годинній гонці (5088 км за добу).

2006 р. - повний сезон у серії VLN, перший старт у гонці "24 години Нюрбургрингу".

2008 р. – 3-е місце в об'єднаному класі SP1-SP2 у гонці "24 години Нюрбургрингу" у складі команди Racing Team Ukraine; чемпіон серії VLN у класі SP2 у парі; поділив 3-4 місця з А.Кругліком в абсолютному заліку серії VLN.

Політична діяльність. Під час Євромайдану 2013-2014 років став одним із лідерів руху Автомайдан.

Балотувався на посаду міського голови Києва на дострокових виборах 25 травня 2014 року.

Під час російської збройної агресії проти України у серпні 2015 року разом із Володимиром Рубаном був перемовником про повернення українських полонених.

Нагороди. Орден Богдана Хмельницького III ст. (2014).

Орден "За заслуги" III ст. (2022)

Відзнака Міністерства оборони України "Вогнепальна зброя" (2014).

Сім'я. Олексій Мочанов розлучений, виховує сина.

Однокровна сестра - актриса Наталія Юріївна Данилова, російська актриса театру, кіно та дубляжу.

03.01.2024 р.