RU

EL Кравчук

Співак, актор, ведучий

EL Кравчук
Джерело фото: facebook.com/Андрей Кравчук

Андрій EL Кравчук (справжнє ім'я Андрій Вікторович Остапенко) – український співак, актор та телеведучий.

Місце народження. Освіта. Народився у Вільнюсі. Його мати – лікар, батько – військовий вчений, викладач, професор, доцент. У 1989 році родина переїхала до Києва, де Андрій вступив до гімназії імені Пушкіна. Вступив до київського Музичного училища імені Глієра за класом вокалу. Одночасно він вступає до Університету імені Драгоманова на історичний факультет.

Кар'єра. Стартував на сцені, бувши студентом музичного училища ім. Глієра, як соліст групи "Сінгапур".

У 1994 році в його творчості стався помітний ривок – країна дізналася ім'я EL Кравчук. Загадкова приставка замість імені викликала безліч домислів, які посилювалися гучним прізвищем Кравчук (у ті роки президентом України був Леонід Кравчук). Насправді все виявилося набагато простішим: "EL" означало "електронний". У ті роки була в моді так звана електронна музика, і вокаліст-початківець так позиціював свій тодішній стиль.

За сім років він змінив сценічний псевдонім на "Андрій Кравчук". Це пояснювалося тим, що його музичний стиль давно перестав відповідати "електронній ідеї". Втім, змінилися не лише ім'я та зовнішній вигляд, імідж. Творчість артиста теж зазнала змін.

У 1995 році Андрій подав заявку на участь у міжнародному конкурсі "Червона Рута" і переміг у ньому (з того часу принципово не бере участі у музичних конкурсах). Запис першого альбому.

У 1996 році артист підписує контракт із "Музичною біржею". Вступає до Київської державної консерваторії ім. П.Чайковського. П.Чайковського.

У 1997 році вийшов перший альбом "Нічий". На підтримку альбому організовано всеукраїнський тур 35 містами. У конкурсі "Людина року" перемагає у номінації "Артист року".

У 1998 році одночасно захищає три дипломи про освіту (крім училища ім. Глієра та консерваторії, ще й на факультеті історії педуніверситету ім. Драгоманова).

У 2000 році виходить альбом "Солдат Кохання". Організовано тур на підтримку альбому. У конкурсі "Золоте перо жар-птиці" шоу EL Кравчука "Солдат кохання" визнано "Найкращим шоу року".

У 2001 році виходить альбом "Мортидо", який зводився в Лондоні. Всеукраїнський тур "100% любові". Зйомки у фільмі "Слід перевертня" (продюсер - Роман Балаян). Уся музика до фільму написана Андрієм, на підтримку виходить диск із саундтреком.

У 2002 році зйомки у фільмі "Happy people" (режисер - Олександр Шапіро). 

З 2003 року постійно присвячує театральній постановці "Гамлет" (режисер - Андрій Жолдак). 85 вистав в Україні, Голландії, Франції, Іспанії, Македонії, Хорватії, Румунії, Болгарії, Польщі, Німеччині, Росії, Сербії.

У 2005 році відбулася прем'єра авторського мюзиклу "Сонце". Ведучий програми "Хочу бути зіркою" на каналі 1+1.

У 2006 році співпраця з компанією "Планета Мьюзік" під керівництвом продюсера Олега Чорного.

У 2007 році співпраця з відомим композитором та саунд-продюсером Михайлом Некрасовим. Виходить нова пісня та кліп "Голлівуд". Режисер Герман Глінський. Девіз пісні - "Голлівуд не для нас, ми краще!"

У 2008 році відбувся новий виток у творчій кар'єрі артиста. Продюсером EL Кравчука стає композитор Михайло Некрасов. Виступ на "Таврійських Іграх" у дуеті з Вєркою Сердючкою з піснею "Лети на світ". Зйомка кліпу на однойменну пісню. Режисер Віктор Скуратовський. Початок концертної діяльності із новою програмою.

У 2009 році брав участь у проєкті In the mood (запис пісні для Eurovision dance contest). Українська пара Подкопаєва – Костецький посіли 3-те місце з танцем "Джайв" та композицією "In the mood". Участь у міжнародному проєкті "Золота Лілія" – запис гімну спортивного фестивалю. Участь у національному відборі Євробачення із піснею "Fly to Heaven".

У 2010 році El Кравчук починає працювати самостійно, займаючись продюсуванням нових пісень, концертних виступів. Бере участь у національному відборі конкурсу Євробачення з піснею "Моя надія", написаною композитором Олегом Попковим та священиком-поетом із Берліна Данилом Ірбітсом. Пісня "Моя надія" стає лідером національного відбору. Спільно з режисером та продюсером Семеном Горовим представляє нову концертну програму "Танго Вертинського".

У 2011 році - зйомка кліпів "Міста", "На хмарах" (Режисер Семен Горов). Випускає альбом пісень Олександра Вертинського "Те, що я маю сказати". Починає співпрацю із рекординговим лейблом Moon Records. Концертна програма "Танго Вертинського" стала найуспішнішим комерційним виступом на фестивалі "Джаз Коктебель".

У 2012 році – гастролі концертної програми "Танго Вертинського" пройшли у Ризі (Латвія), Берлін (Німеччина), Москва (Росія), Київ (Україна), Одеса (Україна). Починає співпрацю із саунд-продюсером Іваном Демцовим. Запис пісень "Переможемо", "Пробач". Участь у ювілейному концерті пам'яті Людмили Гурченко із піснею "Молитва".

Презентація нової концертної програми "Переможемо" - танцювальне шоу за участю балету та Dj GLADIATOR.

Рекординговий лейбл Moon Records випускає два альбоми El Кравчука - "На хмарах" та CD-DVD "Вибране" (найкращі пісні за 15 років та відеокліпи, концертні виступи 1995-2012).

Альбомі. " Нічий" (1997), "Те моє кіно" (1998), "Солдат кохання" (2000), "Мортідо" (2001), "Те, що я маю сказати…" ‎(2010), "Вибране" (2011), "На хмарах" (2012), Порошок від кохання (2021), EL Кравчук (2023).

Театр. У 2003 році Кравчук зробив перерву у сольній кар'єрі та весь час присвятив театральній постановці "Гамлет" (режисер - Андрій Жолдак).

У 2005 році відбулася прем'єра авторського мюзиклу "Сонце".

Телебачення. У 2005 році став у програмі "Хочу бути зіркою" на каналі 1+1.

Зйомки у телевізійних шоу: "Алло директор", "Говорити Україна", "Хай говорять", "Дім на заздрість усім", "10 на 10".

У 2013 році брав участь у супер-шоу перевтілень зірок на каналі "Україна" - "Як дві краплі".

У 2018 – брав участь у пісенному шоу Х-фактор на телеканалі СТБ.

19.02.2024 р.