RU

Стадник Андрій

Срібний призер Олімпіади-2008, вільна боротьба

Стадник Андрій
Джерело фото: zik.ua

Андрій Володимирович Стадник – український борець вільного стилю, срібний призер літніх Олімпійських ігор 2008 року у Пекіні, чемпіон Європи, призер чемпіонату світу.

Місце народження. Освіта. Народився у Хмельницькій області. Закінчив Львівський інститут фізкультури.

Загальні відомості. Вагова категорія – 66 кг. Зріст – 172 см.

Представник "Динамо" – "Україна", Львів.

Тренери – Заза Зозиров, Віктор Первачук. Перший тренер – Володимир Стадник.

Регалії. Заслужений майстер спорту України.

Чемпіонат Європи 2005 року – 3-те місце.

Володар Кубку світу-2005.

Чемпіонат світу 2006 року – 3-те місце.

Чемпіонат світу 2007 – бронзовий призер.

Срібний призер XXIX Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року. У кваліфікації Андрій Стадник переміг американця Дуга Шваба з рахунком 3:0. У 1/8 був сильнішим за Сушила Кумара з Індії (3:1), у чвертьфіналі виграв у білоруса Альберта Батірова (5:0), а у півфіналі здолав Леоніда Спірідонова з Казахстану (3:0). У фіналі українець програв Рамазану Сахіну із Туреччини з рахунком 1:2.

1 квітня 2009 року отримав золоту медаль чемпіонату Європи з вільної боротьби. Рахунок фінального поєдинку був за періодами 1:2, 6:5, 3:1. Це перша золота медаль для України на чемпіонаті Європи.

Наразі займається тренерською роботою.

Нагороди. Орден "За мужність" III ст. (4 вересня 2008 року).

Сім'я. Одружений. Дружина - Марія Стадник, борець, триразова олімпійська призерка, призерка і чемпіонка світу, п'ятиразова чемпіонка Європи, чемпіонка Європейських ігор, з 2007 року виступає за Азербайджан. Має трьох дітей: двох дочок та сина.

Старший Брат Володимир Стадник, майстер спорту України, чемпіон Всеукраїнської універсіади. Сестра – Алла Стадник, борець, майстер спорту України, бронзовий призер чемпіонатів України. Сестра - Яна Стадник, борець, дворазовий срібний призер чемпіонатів Європи, срібний призер Ігор Співдружності виступала за Велику Британію.

Хобі. Автомобілі.

06.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):