RU

Арно Бернар

Французький бізнесмен, президент групи компаній Louis Vuitton Moët Hennessy

Арно Бернар
Дата народження: 05.03.1949

Бернар Арно – французький бізнесмен, президент групи компаній Louis Vuitton Moët Hennessy. Йому належить близько 70 брендів, включаючи Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora та Tag Heuer, а також майже 3900 роздрібних магазинів. Він найбагатша людина у Франції. На липень 2023 року статки Бернара оцінюються в $243,5 млрд.

Місце народження. Освіта. Бернар Арно народився 5 березня 1949 року у французькому місті Рубі. Його батько Жан Леон Арно, випускник École Centrale Paris, був виробником та власником будівельної компанії Ferret-Savinel.

Після закінчення середньої школи Maxence Van Der Meersch в Рубі, Арно був прийнятий в Політехнічну школу, яку він закінчив зі ступенем інженера в 1971 році.

Бізнес. В 1971 Бернар Арно почав працювати в компанії свого батька Ferret-Savinel. В 1976 він переконав свого батька ліквідувати будівельний підрозділ компанії на 40 мільйонів французьких франків і змінити орієнтацію компанії на нерухомість. В 1974 Бернар Арно став у компанії директором з розвитку, а в 1977 був призначений генеральним директором. У 1979 році він змінив свого батька на посаді президента компанії.

У 1984 році, за допомогою Антуана Бернхейма, старшого партнера Lazard Frères et Cie, Арно придбав компанію Financière Agache, компанію з виробництва предметів розкоші. Він став генеральним директором Financière Agache, а потім узяв під контроль Boussac, текстильну компанію. Boussac належав Крістіан Діор, універмаг Le Bon Marché, роздрібна мережа. Він продав майже всі активи компанії, зберігши лише престижний бренд Christian Dior та універмаг Le Bon Marché.

У 1989 р. 40-річний Бернар Арно за допомогою банківського кредиту скупив акції LVMH на $1,8 млрд і став володарем 24% пакету. Наступного року він сконцентрував у себе 43% акцій.

У липні 1988 року Арно придбав Celine. У 1993 році LVMH придбала Berluti та Kenzo. Того ж року Арно викупив французьку економічну газету La Tribune. Газета не досягла бажаного успіху, попри інвестиції в 150 мільйонів євро, і він продав її у листопаді 2007 року, щоб купити іншу французьку економічну газету Les Échos за 240 мільйонів євро.

У 1994 році LVMH придбала парфумерну фірму Guerlain. У 1996 Арно викупив Loewe. Після Marc Jacobs та Sephora у 1997 році. Ці бренди також були включені до групи: Thomas Pink у 1999 році, Emilio Pucci у 2000 році та Fendi, DKNY та La Samaritaine у 2001 році.

Бернар Арно - власник контрольного пакета компанії LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy). Зараз Бернару Арно належать будинки моди Dior, Givenchy, Selin, Lacroix, Kenzo, магазини Frank et Fils та le Bon Marche, найзнаменитіший виноградник Chateau d'Yquem із чотирьох віковою історією. Він володіє фірмою Guerlain та мережею відомих парфумерних бутиків Sefora. Арно є володарем знаменитих алкогольних марок, таких як коньяк Hennessy, шампанські Moєt & Chandon, Dom Perignon, Pommery, Veuve Clicquot, Krug.

У 2012 році бізнесмен звернувся за бельгійським громадянством. Хоча сам Арно заявив, що його дії викликані прагненням розвивати інвестиції в Бельгії, багато хто вважає, що йдеться про бажання ухилитися від податків після того, як президент Франції Франсуа Олланд вирішив запровадити 75% податку для тих осіб, чиї доходи перевищують мільйон євро на рік.

Статки. Бернар Арно довгі роки є одним із найбагатших людей Франції згідно з рейтингами журналу Forbes. У 2011-2012 роках бізнесмен підіймався на 4 позицію списку найбагатших людей світу, маючи особистий капітал $41 млрд.

У 2013 році галузь пережила значне падіння і це торкнулося добробуту Бернара Арно: його капітал скоротився до $29 млрд, він відкотився в кінець першої десятки.

2014-2016 були для Бернара Арно досить вдалими, його капітал знову пішов у зріст, але повернутися в десятку Forbes це вже не допомогло. На початку 2017 року фінанси підприємця повернулися до "докризового" рівня $41 млрд, але це принесло йому лише 11-й рядок рейтингу.

У квітні 2017 року його статки оцінювалися в $55,9 млрд. Він став найбагатшою людиною у Франції і восьмою найбагатшою людиною у світі за версією Forbes.

Навесні 2018 року став найбагатшою людиною в Європі, за версією агентства Bloomberg, зі статком 81 мільярд євро. Також посів 4-те місце у світі за розміром стану, після Джеффа Безоса, Білла Гейтса та Уоррена Баффета.

За даними на 2020 рік зі статками $107 млрд займав 2-те місце у світі за величиною особистого капіталу згідно з рейтингом Bloomberg.

На лютий 2021 року статки Бернара Арно оцінювали в $156,5 млрд. Він посідає 3-те місце у списку найбагатших людей світу за версією Forbes.

На липень 2023 року статки Бернара та його родини оцінюються в $243,5 млрд. Він досі є найбагатшою людиною у світі.

Меценат та колекціонер. Бернар Арно також відомий як меценат та колекціонер, засновник музею Louis Vuitton у Парижі. Арно відомий своєю сучасною колекцією, до якої входять полотна Пікассо, Ів Клейна, Генрі Мура та Енді Уорхола. Він також відіграв важливу роль у створенні LVMH як головний покровитель мистецтва у Франції. Група LVMH створила премію "Молодий дизайнер моди". Це міжнародний конкурс, відкритий для студентів зі шкіл образотворчих мистецтв. Щороку переможець отримує грант на підтримку створення свого лейбла та рік навчання.

Нагороди. Командор ордену Почесного легіону.

Сім'я. Двічі одружений (останній шлюб – 1991), батько п'ятьох дітей. У шлюбі з першою дружиною Анною Деваврен у них народилося двоє дітей: Антуан та Дельфіна. Друга дружина, піаністка Елен Мерсьє, народила йому трьох синів.

16.02.2024 р.