RU

Чичваркін Євген

Російський бізнесмен, засновник компанії Євросєть

Чичваркін Євген
Дата народження: 10.09.1974

Євген Олександрович Чичваркін - російський підприємець, мільйонер, співзасновник та колишній співвласник мережі салонів стільникового зв'язку Євросєть, деякий час лідер московського відділення опозиційної партії Союз правих сил, політичний емігрант. З кінця 2008 року живе у Великій Британії, де відкрив винний магазин Hedonism Wines.

Місце народження. Освіта. Народився у Ленінграді, батько був цивільним льотчиком, мати – інженером-економістом у Міністерстві зовнішньої торгівлі СРСР. Вищу освіту здобув у Державному університеті управління, де вивчав економіку та керування на автотранспорті. Закінчивши вишу у 1996 році, вступив до аспірантури, де до 1998 року здав кандидатський мінімум.

Бізнес та політика. Ще під час навчання зайнявся торгівлею на речових ринках. У квітні 1997 року разом з другом Тимуром Артем'євим створив компанію Євросєть, яка згодом стала найбільшим російським стільниковим ритейлером. Концепція рекламного просування будувалася на використанні епатажних та провокаційних маркетингових ходів, на кшталт матюків у рекламних слоганах, а також скандальних PR-акцій. Піком розвитку мережі компанії став 2006 рік, коли за рік було відкрито майже дві тисячі нових салонів.

У вересні 2008 року в центральному офісі компанії Євросєть було проведено обшук, пов'язаний із розслідуванням справи про викрадення у 2003 році колишнього експедитора Євромережі.

22 вересня 2008 року Чичваркін і Артем'єв підписали угоду про продаж компанії Євросєть інвестиційної компанії ANN, яку очолює підприємець Олександр Мамут. 24 жовтня 50% мінус одна акція компанії Євросеть були придбані у компанії ANN компанією Вимпел-Комунікації. Угода з продажу була завершена 3 лютого 2011 року.

20 листопада 2008 року стало відомо про те, що Чичваркін залишив посаду голови ради директорів компанії Євросєть. У своєму блозі на сайті Сноб 11 травня 2010 року Чічваркін опублікував відеозвернення до президента Дмитра Медведєва, в якому звинуватив МВС Росії в залякуванні та вимаганні у нього грошей за продаж компанії Євросєть.

22 грудня 2008 року Чічваркін залишив межі Росії, вилетівши до Лондона.

У січні 2009 року слідчий комітет при прокуратурі Російської Федерації порушив проти Чичваркіна кримінальну справу за звинуваченням у викраденні людини та здирстві. Бізнесмена було оголошено у федеральний розшук, суд санкціонував заочний арешт, а в березні 2009 року його оголосили у міжнародний розшук. У червні 2009-го генпрокуратура РФ направила до Великої Британії запит про екстрадицію Чичваркіна.

У січні 2011 року слідчий комітет РФ закрив кримінальну справу проти Чичваркіна, було припинено його міжнародний розшук, і Вестмінстерський магістратський суд закрив справу про екстрадицію. Однак, Чичваркін заявив, що побоюється повертатися до Росії через можливість нових переслідувань, і погоджується на це лише у разі зміни чинного режиму.

У березні 2012 року Євген Чичваркін та Тимур Артем'єв відкривають у Лондоні винний бізнес Hedonism Drinks Ltd, де Тимур є власником компанії, а Євген виступає основним інвестором.

Політика. 16 листопада 2008 року Чичваркін очолив ще незареєстроване московське міське відділення партії Правое дело. Також його було призначено відповідальним за брендинг партії. У березні 2010 року він відмовився від цього проєкту, оскільки з-за кордону керувати ним не міг.

До початку кримінального переслідування підтримував політичні кампанії Володимира Путіна та Дмитра Медведєва (взяв участь у передвиборчій кампанії), проте згодом змінив свої погляди та перейшов в опозицію до режиму.

Підтримував Революцію гідності в Україні взимку 2013-2014 років. Є послідовним критиком президента Путіна, політики Росії щодо України та анексії Криму.

У середині 2000-х років журнал Форбс включив його до найбагатших бізнесменів Росії, а у 2008-му назвав одним з найексцентричніших і навіжених мільйонерів планети.

Сім'я. У першому шлюбі народилося двоє дітей: син Ярослав та дочка Марта.

Зустрічається з Тетяною Фокіною – директором винного магазину "Hedonism Wines". Вони мають спільну доньку Алісу (2015 р.н.). 14 червня 2023 року народився син Лев.

13.05.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):