RU

Клімашенко Дмитро

Співак, композитор, продюсер

Клімашенко Дмитро
Климашенко Дмитрий (Фото: instagram.com/dmitriy_klimashenko)
Дата народження: 15.05.1979

Дмитро Михайлович Клімашенко – співак, композитор, продюсер, заслужений артист України (2005).

Місце народження. Освіта. Народився у Києві. Освіта – неповна середня. 

Кар'єра. У 1994 році виграв гран-прі конкурсу "Зоряна дорога" з головним призом - зйомка відеокліпу (для цього була обрана пісня "Спрячь за высоким забором девчонку").

1995 - презентація дебютного альбому "Повертайся здалеку".

1996 – всеукраїнський тур "Повертайся здалеку". Цього ж року було випущено максі-сингл "Шлях, який ти обираєш" зі співачкою Ані Лорак.

1997 – участь у програмі "Пісня року – 97" у Москві, де представляв Україну.

1998 - випуск другого альбому - "Квиток на Місяць". Запис у дуеті з Катериною Бужинською гімну молоді України (автор – Юрій Рибчинський), випуск синглу. Зйомка відеокліпу на пісню "Україна" (разом із Катею Бужинською).

1999 - випуск кліпу та синглу на пісню "Золото монет". Участь у дружньому концерті українських та російських зірок "100% кохання". Виконання ролі у музичній виставі "Цигани" Державного циганського музично-драматичного театру "Романс" (за участю Ігоря Крикунова, Ані Лорак, Оксани Хожай).

2000 - кліп "Золото монет" визнано найкращим музичним відео року у рейтингу творчої агенції "Територія А". Дмитро Клімашенко стає дипломантом Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості "Золота фортуна" у номінації "За творчі здобутки в галузі сучасного українського мистецтва". Зйомки відеокліпу на пісню "Стожарі" (з Лері Вінном, Віктором Павліком, Мариною Одольською та Ані Лорак).

2001 - друга премія у номінації "Найкращий співак року" на фестивалі "Золота жар-птиця". Участь у зйомках відео "Стожари" у проєкті "Українські хіти XX століття" (разом із Віктором Павликом, Ані Лорак, Оленою Рудницькою). Випуск відеокліпу "Діско".

2002 - Дмитро Клімашенко стає продюсером гурту "Алібі". Випуск спільного синглу та відео під назвою "Алібі".

2003 - випуск спільного альбому та відеокліпу з гуртом "Алібі" - "Дві сльози". Дмитро Клімашенко стає продюсером заслуженої артистки України Ольги Крюкової, створює для неї кілька відеокліпів, пише музику до альбому "Ольга" та організовує сольний концерт-презентацію. Створює власний продюсерський центр та студію звукозапису "DK music production" для підтримки молодих талантів України. Записує пісню у дуеті з Джонатаном Батлером.

2004 - випуск кліпу - протесту проти війни в Іраку на пісню "Світ зітканий зі сліз". У співпраці з Олександром Цекало продюсує музичні проєкти на каналах "1+1" та російському СТС "Алі Баба та 40 розбійників", та "Ніч у стилі диско", при цьому виступаючи автором музики.

Організовує сольний концерт легенди джазу Джорджа Бенсона у київському палаці "Україна".

2005 - вихід відеокліпів на пісні "Шкода" та "Я поруч". Продюсування співачки Маші Фокіної, зйомки для неї відео "Цілую тебе". Продюсування новорічного проєкту 2005 року "Метро" на каналі "1+1" (у ньому зірки вітчизняного шоубізнесу виконували українські хіти минулих років). Тоді ж Дмитро Клімашенко стає співавтором, музичним продюсером та головою журі дитячого конкурсу "Хочу бути зіркою".

Робота над створенням мюзиклу Давида Тухманова "По хвилях моєї пам'яті" та новорічного вогника "Ніч у стилі мультик" на російському каналі СТС за участю зірок України та Росії.

Брав участь у популярному телепроєкті "Шанс" на каналі "1+1". Співпрацював із відомим українським тенором, народним артистом України Володимиром Гришком.

Дискографія. "Повертайся здалеку" (1995), "Квиток на Місяць" (1998), "Дві сльози" (разом з групою "Алібі", 2003).

Регалії. Заслужений артист України (2005).

Сім'я. Одружений. Дві доньки Лідія (нар. 1996), та Нана (нар. 2005) та син Міхаель.

05.04.2024 р.