RU

Лалєнков Дмитро

Актор театру та кіно

Лалєнков Дмитро
Дата народження: 04.05.1966

Дмитро Валерійович Лалєнков – український актор та сценарист. Заслужений артист України.

Місце народження. Освіта. Народився у Стаханові Луганської області. Випускник Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого.

Кар'єра. Дмитро Лалєнков народився у творчій сім'ї: батько працював у симфонічному оркестрі, дідусь був професором консерваторії. Здавалося б, бути Дмитру музикантом і крапка, але він захопився боксом. 

Але гени все ж таки нагадали про себе. Дмитро Лалєнков закінчив вокальне відділення музичного училища. Пізніше, в армії, познайомився і потоваришував із сином актриси Ади Роговцевої, яка й побачила в хлопці неабиякий акторський потенціал.

Далі - навчання у театральному виші, робота протягом 14 років у столичному Театрі російської драми ім.Л.Українки, знявся у півсотні художніх та телевізійних фільмах: "Життя як цирк", "Шум вітру", "Секонд-хенд", "Обережно, блондинки!", "Попіл Фенікса", серіалі "Леся плюс Рома" (у дуеті з актрисою Ірмою Вітовською) та ін.

На державне замовлення Франції написав сценарій художнього фільму.

З 2009 по 2016 рік працював у Театрі драми та комедії на лівому березі Дніпра.

Регалії. П'ять разів отримував нагороду за найкращу чоловічу роль у театральному конкурсі "Київська Пектораль". Володар багатьох українських та міжнародних театральних нагород. Заслужений артист України

Нагороджено Гран-прі на міжнародних кінофестивалях у Локарно, Варні, Відні, Парижі.

Сім'я. Був одружений з актрисою Оленою Стефанською. Є двоє синів: Микита (нар. 1990) та Ілля (нар. 2005).

01.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):