RU

Дихне Євген

Експрезидент авіакомпанії Міжнародні авіалінії України

Дихне Євген

Євген Григорович Дихне - експрезидент авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ), ексгенеральний директор Міжнародного аеропорту "Бориспіль".

Місце народження. Освіта. Народився 12 жовтня 1963 р. у м. Чернівці. У 1988 році закінчив інститут інженерів залізничного транспорту (м. Дніпро) за спеціальністю "Вагонобудування та вагонне господарство". 

Закінчив Національний авіаційний університет за спеціальністю "Організація перевезень та управління на повітряному транспорті". 

Кар'єра. До 2007 року працював у кількох компаніях у приватному бізнесі.

У 2007-2008 роках, працював у ДАП "Львівські авіалінії" на посаді заступника генерального директора, а потім генерального директора. 

З листопада 2008 по березень 2009 року - заступник директора Розрахункового центру Міністерства транспорту та зв'язку України.

2009 2013 заступник начальника головного пасажирського управління Укрзалізниці. 

У 2013 2014 роках директор з організації пасажирських перевезень Укрзалізниці. 

З вересня 2014 до 2017 року – очолював Міжнародний аеропорт "Бориспіль". 

У 2017 - 2019 роках - перший заступник генерального директора Державного підприємства Міжнародний аеропорт " Бориспіль". 

З 18 вересня 2019 року – президент авіакомпанії Міжнародні авіалінії України. 

Громадська діяльність. З жовтня 2016 року по жовтень 2019 року голова Авіаційного комітету при Торгово-промисловій палаті України.

З грудня 2017 року взяв участь у діяльності Комітету авіаційного транспорту при експертній раді при Міністерстві інфраструктури України як голова Авіаційного комітету Торгово-промислової палати України.

Конфлікт із акціонерами МАУ. 11 листопада 2021 року акціонери МАУ призначили юриста Олега Бондаря президентом авіакомпанії, звільнивши чинного голову Євгена Дихне. Проте Дихне оскаржив рішення у суді та заблокував зміну. 

19 вересня 2022 року МАУ призначила на посаду нового президента – Кирила Звонарьова – колишнього фінансового директора аеропорту "Бориспіль", але це призначення не було реалізовано. 20 вересня 2022 року з'явилося судове рішення Голосіївського райсуду Києва із забороною міняти керівника МАУ. За клопотанням Київської прокуратури через можливе рейдерство та підробку документів майно авіакомпанії заарештували. 

Наприкінці грудня 2022 року МАУ на зборах акціонерів призначила на посаду президента Ганну Борисонник. 

Кримінальна справа. У червні 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинуватила Євгена Дихну у зловживанні владою та службовим становищем. Дихне звинувачують у тому, що обіймаючи посаду в.о. директора аеропорту Бориспіль (2016-2017 рр.), він нібито всупереч інтересам держкомпанії підписував попередні договори оренди в обхід Фонду держмайна, що завдало понад 15,7 млн. гривень збитків.

1 березня 2023 року Вищий антикорупційний суд визнав Євгена Дихне винним у зловживанні службовим становищем ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на п'ять років. Інша обвинувачена – Олеся Льовочко, яка працювала начальницею однієї зі служб аеропорту Бориспіль – отримала чотири роки позбавлення волі. Їх позбавили права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій терміном на три роки. Крім того, антикорупційний суд наказав стягнути солідарно з обох обвинувачених на користь Фонду держмайна майже 11 млн грн як компенсацію за завдану матеріальну шкоду.

06.10.2023 р.