RU

Пінчук Олена

Голова Фонду Олени Пінчук, голова наглядової ради групи StarLightMedia

Пінчук Олена
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 03.12.1970

Олена Леонідівна Кучма, у шлюбах Франчук (до середини 2010) та Пінчук – українська підприємниця та меценатка, дочка другого президента України Леоніда Кучми. Голова Фонду Олени Пінчук, голова наглядової ради групи StarLightMedia.

Місце народження. Освіта. Народилася у Дніпропетровську. Закінчила економічний факультет Дніпропетровського державного університету.

Кар'єра. У 1995-1996 pp. працювала в економічному департаменті ПриватБанку.

У 1997-2004 роках - заступник з маркетингу директора компанії Київстар, одного з провідних українських операторів мобільного зв'язку.

З 2003 року очолює благодійну організацію Фонд АнтиСНІДу. На сьогодні це перший та єдиний в Україні приватний фонд боротьби зі СНІДом.

У 2009 році очолила телегрупу StarLightMedia – найбільшого продавця телевізійної реклами в Україні.

Про фонд АнтиСНІД (Фонд Олени Пінчук). Серед заявлених цілей: протидія епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні, скорочення темпів поширення інфекції, поліпшення якості життя людей з діагнозом ВІЛ/СНІД. Фонд допомагає дитячим будинкам, у яких живуть ВІЛ-позитивні діти, проводить благодійні та просвітницькі акції, на його кошти купують і поширюють серед цільової аудиторії медичні препарати.

Найширшій публіці АнтиСНІД став відомим завдяки активній рекламі на ТБ і кільком масштабним акціям - зокрема, безкоштовним концертам Елтона Джона в Києві (2007) і гурту Queen і Пола Роджерса в Харкові (2008). За даними фонду, на першому концерті з VIP-гостей було зібрано благодійних внесків на суму 1,5 млн гривень, на другому - майже 800 тис гривень.

У 2010 році Олена Пінчук увійшла до комісії ООН, створеної для "профілактичної революції" - прориву в запобіганні новим випадкам ВІЛ/СНІДу у світі.

У 2017 році Фонд змінив назву на Фонд Олени Пінчук, у зв'язку з тим, що розширилися напрямки роботи, з'явилися проєкти допомоги українським військовим, освітні лекції та тренінги, а віднедавна і менторські проєкти для посилення ролі жінок у суспільстві. А також у 2019 році відкрився освітній центр для молоді з питань сексуальної освіти, здоров'я та профілактики ВІЛ/СНІДу - Dialog hub.

Погляди та оцінки. У листопаді 2007 року посіла 17-е місце у ТОП-100 найвпливовіших жінок України, складеному журналом "Фокус". На думку укладачів, впливовість обумовлена "громадською діяльністю, сімейним становищем, володінням частиною акцій медіахолдингу Віктора Пінчука (Факти та коментарі, Новий канал, ICTV, СТБ, М1, кілька радіостанцій)". З листопада 2009 року Олена Пінчук – голова наглядової ради телегрупи StarLightMedia, яка об'єднує канали ICTV, Новий, СТБ та М1.

На початку 2008 року, як повідомляли ЗМІ, за участю Олени Франчук було встановлено новий рекорд ціни за нерухомість у Великій Британії. За даними газети The Evening Standard, за 80 млн фунтів стерлінгів вона купила п'ятиповерхову вікторіанську віллу в Кенінгстоні. Попередній рекорд належав сталеливарному магнату Лакшмі Мітталу, який віддав за особняк 67 млн фунтів стерлінгів.

Сім'я. Олена Пінчук – дочка другого президента України Леоніда Кучми. Заміжня. Чоловік - Віктор Пінчук, відомий бізнесмен і меценат, мільярдер, співвласник корпорації Інтерпайп, засновник благодійного фонду Victor Pinchuk Foundation та співзасновник фонду АнтиСНІД (Фонд Олени Пінчук). У шлюбі з Віктором Пінчуком народилися дві доньки (2003 та 2011 р.н.). Від першого шлюбу є син Роман (1991 р.н.).

Першим чоловіком Олени був Ігор Франчук – ексглава компанії Чорноморнафтогаз та син колишнього голови Ради міністрів АР Крим Анатолія Франчука.

03.11.2023 р.