RU

Євтушенков Володимир

Голова ради директорів АФК Система, підприємець

Євтушенков Володимир
Джерело фото: government.ru
Дата народження: 25.09.1948

Володимир Петрович Євтушенков - російський підприємець, олігарх. Один з найбагатших людей Росії, голова ради директорів та власник акцій АФК Система.

Місце народження. Освіта. Народився у селі Камінщина у Смоленській області (Росія). У 1973 р. Володимир Євтушенков закінчив Московський хіміко-технологічний інститут, у 1980 р. – економічний факультет МДУ. Доктор економічних наук.

Кар'єра. У 1975-1982 pp. працював начальником цеху, заступник директора, головним інженером Карачарівського заводу пластмас.

У 1982 р. – головний інженер, перший заступник гендиректора НУО Полімерпобут.

У 1987 р. – начальник технічного управління Мосміськвиконкому.

У 1990 р. – голова Московського міського комітету з науки та техніки.

У 1993 р. Євтушенков разом із кількома партнерами заснував Акціонерну фінансову корпорацію Система. Це публічна диверсифікована корпорація, що володіє та керує пакетами акцій компаній, що працюють у швидкозростаючих сервісних секторах економіки. Компанії, контрольовані АФК Система, обслуговують понад 100 млн. споживачів у Росії та країнах СНД, у Східній та Західній Європі. Серед основних активів - міжнародний оператор мобільного зв'язку МТС, Комстар-ОТС, Концерн РТІ Системи, Сітронікс, Система-Галс, АКБ МБРР, Дитячий світ, Інтурист, Башнефть.

1993-2005 рр. - президент, голова ради директорів АФК Система. Перед IPO на Лондонській фондовій біржі обійняв посаду президента, а в лютому 2006 року був знову обраний головою ради директорів. Є основним акціонером корпорації. Компанія займає 308 місце в списку Fortune Global 500 2013 року.

З 2000 р. – член Бюро правління Російського союзу промисловців та підприємців (РСПП), з 2001 р. очолює Комітет з промислової політики РСПП.

З 2002 р. - член правління Торгово-промислової палати РФ, голова Російсько-арабської ділової ради (РАДС), створеного ТПП РФ у 2003 році.

Член урядової комісії з науково-інноваційної політики, Ради з науки та високих технологій при президентові РФ, Ради з конкурентоспроможності та підприємництва при уряді РФ та Національної ради з корпоративного управління.

У березні 2004 року Володимир Євтушенков обраний головою опікунської ради Фонду розвитку Державного російського музею "Друзі Російського музею". Очолює Раду Благодійного фонду Система.

16 вересня 2014 р. один із найбагатших людей Росії поміщений під домашній арешт у зв'язку зі справою про розкрадання акцій підприємств, що входять до паливно-енергетичного комплексу Республіки Башкорстостан.

Глава РСПП Олександр Шохін провів аналогію зі справою ЮКОСу, на його думку, домашній арешт Володимира Євтушенкова явно погіршує ситуацію з економічним та діловим кліматом у країні. РСПП готова дати поруку в тому, що Євтушенков співпрацюватиме зі слідством і не ховатиметься від нього.

Статки. 2008 рік: $10,6 млрд. - 16-е місце у рейтингу 500 російських мільйонерів за оцінкою журналу Фінанс. 2007 рік: $8,5 млрд. – 14-е місце у списку 100 найбагатших людей Росії за оцінкою видання Forbes. У рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії 2014 року, підготовленому журналом Forbes, Володимир Євтушенков посів 15 місце зі статком $ 9 млрд.

Володіючи особистим статком у $3,5 млрд, 2017 року посів №20 в списку 200 найбагатших бізнесменів Росії (за версією американського "кремлівського списку".

Регалії. Володимир Євтушенков є доктором економічних наук. У вересні 2009 року став почесним консулом Люксембургу в Єкатеринбурзі та Хабаровську.

Санкції та конфіскації. Володимир Євтушенков знаходиться під санкційними обмеженнями Великобританії та України.

6 квітня 2022 року додано до списку санкцій Австралії.

У вересні 2022 року Вищий антикорупційний суд конфіскував майно Євтушенкова в Україні: 17 об'єктів нерухомості та частки у кількох українських компаніях.

У 2023 р. у зв'язку з причетністю до війни проти України (АФК Система контролює виробників безпілотників та розробників обладнання та програмного забезпечення для оборонно-промислової групи "Кронштадт") Чехія включила до списку санкцій Володимира та Фелікса Євтушенкових.

Сім'я. Одружений з Наталією Миколаївною Євтушенковою, у дівоцтві Батурина, сестрі Олени Миколаївни Батуріної. Наталія Євтушенкова з 2000 року член правління, з 2007 член ради директорів МТС-банку, який раніше називався Московський банк реконструкції та розвитку.

Володимир Євтушенков має двох дітей. Син Фелікс (нар. 1978) – перший віцепрезидент ВАТ АФК Система, голова ради директорів Башнефти. До 2008 року Фелікс очолював девелоперську компанію Система-Галс, яка збанкрутувала і була продана за борги банку ВТБ. Дочка Тетяна Євтушенкова (нар. 1976). Тетяна у віці 26 років була "запрошена у ВАТ МТС на посаду віцепрезидента з інвестицій та цінних паперів", пізніше входила до ради директорів МТС, в даний час - радник президента ВАТ Ощадбанк Росії.

Хобі. Теніс.

25.09.2023 р.