RU

Гандзюк Катерина

Громадська активістка, депутат Херсонської обласної ради, радник міського голови Херсона

Гандзюк Катерина
Дата народження: 17.06.1985
Дата смерті: 04.11.2018

Катерина Вікторівна Гандзюк – депутат Херсонської обласної ради V скликання та Херсонської міської ради VI скликання, в.о. керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради, радник херсонського міського голови, національний волонтер ООН, аспірантка Національної академії державного управління при президентові України, громадська активістка у сфері доступу до публічної інформації, координатор Центру політичних досліджень та аналітики у Херсонській області.

Місце народження. Освіта. Народилася 17 червня 1985 року у місті Херсоні. З 2002 по 2006 рік навчалася у Херсонському державному університеті. 2008 року закінчила Київський національний економічний університет. У 2016 році – Національну академію державного управління при президенті України.

Професійна діяльність. 2006 – ГО "Ейдос" (Центр політичних студій та аналітики), менеджер проєктів, голова регіонального відділення у Херсоні.

2008 – Інститут психології, соціології та історії Херсонського державного університету, керівник групи практики.

2008-2012 – спеціаліст Молодіжного центру праці при управлінні молоді та спорту Херсонської обласної державної адміністрації.

2011-2012 – менеджер проєктів Фонду підтримки громадянської активності.

2012 – спеціаліст з розвитку волонтерства серед молоді Фонду Народонаселення ООН в Україні.

2012-2016 – член програмної ради "Демократична практика" міжнародного фонду "Відродження".

2014 – старший помічник з питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Херсонській області.

2015 – консультант проєкту міжнародної організації з міграції у Херсоні.

Листопад 2016 - призначена в.о. керуючою справами виконавчого комітету Херсонської міської ради.

Політична діяльність. З 2003 року активістка партії Батьківщина. Очолювала обласну громадську організацію Батьківщина молода.

У 2004 році – активна учасниця Помаранчевої революції.

2006 року обрана депутатом Херсонської облради від БЮТ.

У 2012 році стала співзасновником Агентства цивільної журналістики "МОСТ" та сайту most.ks.ua. Сайт став майданчиком, що висвітлює проблеми місцевої політики, а пізніше став єдиним у регіоні ЗМІ, сфокусованому на моніторингу державних закупівель та витраченні публічних фінансів. Команда Агентства цивільної журналістики "МОСТ" займається антикорупційними та моніторинговими дослідженнями на Херсонщині.

З 2012 року, працюючи у проєкті "Молоді футбольні волонтери: Спорт та волонтерство для Цілей розвитку тисячоліття" ПРООН, займалася розвитком спорту у сільських районах Херсонщини, працюючи зі школярами та шкільними вчителями фізкультури.

Активна учасниця Євромайдану у Херсоні. Активно протистояла спробам розпочати у Херсоні "російську весну".

Після анексії Криму та початку війни на Донбасі займалася вимушеними переселенцями. Працюючи помічником з питань правового захисту Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Херсонській області, організувала волонтерський рух зі збирання грошей для покупки взуття дітям переселенців.

У травні 2014 року Катерину було обрано депутатом Херсонської міської ради за списком політичної партії Батьківщина.

У вересні 2015 року була виключена з лав політичної партії Батьківщина.

З 2016 року входила до волонтерської групи Itchy Trigger Finger Ukrainians, яка займається розробкою та розповсюдженням патріотичної зовнішньої реклами, спрямованої на мешканців окупованого Криму.

Враховуючи активну життєву позицію протягом тривалого часу, Катерина Гандзюк перебувала у системному конфлікті з проросійськими силами регіону, серед яких організація "Український вибір" Віктора Медведчука, КПУ, КОБ, Рух екстериторіальних громад.

Напад. 31 липня 2018 року, близько 8:30 невідомий облив Катерину Гандзюк концентрованою сірчаною кислотою. Напад стався біля будинку, де жила Катерина, коли вона йшла на роботу.

Катерину Гандзюк доправили до реанімаційного відділення обласної лікарні у шоковому стані. Опіки становили понад 30% тіла. Кислота потрапила жінці в спину, голову, руку, а також у вічі.

Спочатку кримінальну справу було порушено за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство), потім злочин перекваліфіковано на "навмисні тяжкі тілесні ушкодження, вчинені з метою залякування потерпілого" (ч. 2 ст. 121). Згодом справу перекваліфікували на "замах на вбивство з особливою жорстокістю". У листопаді 2018 року кримінальну справу перекваліфіковано на статтю "Закінчене вбивство" Кримінального кодексу України.

1 серпня Катерину Гандзюк санітарним бортом терміново доставили до Києва та надали державну охорону.

Через недовіру до херсонської міліції та підозру в її причетності до нападу Гандзюк відмовилася від співпраці з ними. 2 серпня вона надала свідчення оперативникам Департаменту стратегічних розслідувань (ДСР), які відвідали Гандзюк за місцем лікування у Київському опіковому центрі.

Станом на 5 серпня 2018 року пошуки нападника тривали. Складено фоторобот нападника та оголошено нагороду за будь-яку інформацію, яка дозволить його ідентифікувати. Генеральний прокурор України Юрій Луценко взяв під особистий контроль кримінальне провадження за фактом нападу на Катерину Гандзюк. Найімовірнішою причиною нападу вважають громадську діяльність Гандзюк.

17 серпня 2018 року затримали двох громадян України, які за версією слідства співучасниками організації замаху – Володимира Васяновича та Сергія Торбіна. Прокурор зазначив, що їх як співучасників замаху на Гандзюк вказують свідчення інших учасників справи – Горбунова та Вишневського. Усі виконавці є колишніми учасниками війни на Донбасі, розвідниками п'ятого батальйону Української добровольчої армії.

21 серпня 2018 року Херсонський міський суд ухвалив рішення про утримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави для обох.

7 лютого 2019 року журналісти проєкту "Схеми: корупція в деталях" оприлюднили докази зв'язку голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера з головним підозрюваним в організації вбивства Гандзюк Левіним. 8 лютого бюро Херсонської облорганізації ВО Батьківщина виключило Владислава Мангера з лав партії та рекомендувало йому піти у відставку з посади голови Херсонської обласної ради.

11 лютого 2019 року голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Смерть. Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року на 34-му році життя. За попередньою інформацією причиною смерті став тромбоз.

04.11.2018 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):