RU

Георгієва Крісталіна

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду

Георгієва Крісталіна

Крісталіна Іванова Георгієва – болгарський економіст, професор та політик. З 1 жовтня 2019 року – директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду.

Місце народження. Освіта. Крісталіна Георгієва народилася 13 серпня 1953 року у Софії. Вищу освіту в галузі політичної економії та соціології здобула в інституті "Карл Маркс" (нині Університет національного та світового господарства), закінчивши його в 1976 році.

Крісталіна Георгієва має кандидатський ступінь з економіки та ступінь магістра з політекономії та соціології Університету національної та світової економіки Софії, де з 1977 по 1991 роки вона обіймала посаду доцента.

У 1986 році захистила докторську дисертацію на тему "Екологічна політика та економічне зростання в США".

Навчалася на економічному факультеті в Лондонській школі економіки (1987-1988), у Південнотихоокеанському університеті (на Фіджі) та в Австралійському національному університеті, де слухала лекції про країни з перехідною економікою.

Отримала додаткову спеціалізацію в галузі корпоративних фінансів у Массачусетському технологічному інституті та учбових програм з кадрів Світового банку в Гарвардській школі бізнесу.

Кар'єра. У 1993 році почала працювати у Світовому банку. З 2000 до 2004 року була керівником відділу сталого розвитку Світового банку. З 2004 по 2007 рік була головою відділу з питань Росії, а у березні 2008 року стала віцепрезидентом Світового банку, відповідаючи за питання, пов'язані зі сталим розвитком. У січні 2010 року вона оголосила про свій намір піти у відставку з цієї посади через її висування до Комісії Європейського Союзу.

З 9 лютого 2010 року обіймала посаду єврокомісара з міжнародного співробітництва, гуманітарної допомоги та кризового реагування у другій комісії Жозе Мануелю Баррозу. У Європейській комісії Жана-Клода Юнкера обійняла дві посади - віцепрезидента та єврокомісара з питань бюджету та людських ресурсів.

28 вересня 2016 року уряд Болгарії висунув Георгієву номінантом на пост Генерального секретаря ООН. 5 жовтня після голосування у Раді Безпеки ООН, де вперше брала участь Георгієва, вона посіла восьме місце. Під час того ж голосування генсеком ООН було обрано Антоніу Гутерреша.

28 жовтня 2016 року Георгієва оголосила про своє рішення піти з посади єврокомісара, щоб обійняти посаду виконавчого директора Світового банку з 2 січня 2017 року.

Георгієва також працювала членом опікунської ради та доцентом кафедри економічного факультету Університету національного та світового господарства у Болгарії.

Безпартійна. На європейському рівні належить до Європейської народної партії.

З 1 лютого 2019 року по 8 квітня 2019 року Георгієва була тимчасово виконуючою обов'язки президента Групи Світового банку. Як тимчасовий президент Георгієва відповідала за зусилля Групи Світового банку, спрямовані на ліквідацію крайньої бідності до 2030 року та підвищення загального добробуту в усьому світі.

3 серпня 2019 року Крісталіна Георгієва була висунута як кандидат на посаду директора-розпорядника МВФ.

25 вересня 2019 року Крісталіну Георгієву обрано директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду.

Наукові публікації. Крісталіна Георгієва авторка понад 100 публікацій з питань екологічної та економічної політики, у тому числі підручника з макроекономіки.

Особисте життя. Крісталіна Георгієва одружена, має одну дитину.

Хобі. Крісталіна Георгієва захоплюється подорожами, грою на гітарі, танцями та приготуванням екзотичних страв.

06.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):