RU

Омельченка Григорій

Екснародний депутат України

Омельченко Григорій
Джерело фото: LIGA.net

Григорій Омелянович Омельченко – народний депутат України II-VI скликань, Герой України (2010). Кандидат юридичних наук, доцент, генерал-лейтенант.

Місце народження. Освіта. Народився у селі Новоселиці Миргородського району Полтавської області. У 1976 році закінчив Київський університет ім. Т.Шевченка за спеціальністю юрист. Кандидат юридичних наук.

Кар'єра. Після школи працював у радгоспі, служив у армії. Здобувши диплом, влаштувався слідчим у МВС України.

З 1988 року – викладач, доцент Київської вищої школи міліції.

1992-1994 рр. - начальник відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю Головного управління військової контррозвідки СБУ.

1992-1998 рр. - один із засновників, голова, потім – заступник голови Спілки офіцерів України (СОУ).

1994-1996 рр. - член Координаційного комітету боротьби з оргзлочинністю.

1997-2000 рр. – член Координаційної ради з питань судово-правової реформи за президента України.

1999-2000 рр. – заступник голови УНП Собор, член президії центральної ради.

2002-2005 рр. - глава СОУ.

З 1994 р. – народний депутат України. У парламенті II та III скликань був безпартійним та позафракційним. У Верховну Раду IV, V та VI скликань обирався за списком Блоку Юлії Тимошенко. Входив до парламентської комісії з розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У вересні 2005 року, виступаючи з доповіддю про результати її роботи з парламентської трибуни, Омельченко звинуватив президента України Леоніда Кучму в організації цього злочину, а спікера Володимира Литвина у підбурюванні до нього.

У жовтні 2009-го політик заявив про вихід із лав партії Юлії Тимошенко Батьківщина. Своє рішення він пояснив тим, що "у партії перебувають люди, засуджені раніше за групові зґвалтування, злодії, шахраї". Ця заява з'явилася у розпал скандалу навколо розбещення неповнолітніх у Криму. Тоді ж Омельченко повідомив пресу, що у справі фігурують прізвища трьох народних депутатів. При цьому в ЗМІ згадувалися прізвища бютівців Віктора Уколова, Сергія Терьохіна та Руслана Богдана. Одностайним рішенням Омельченка було виключено із фракції БЮТ.

З січня 2010 р. – голова Партії правозахисту.

У вересні 2010 року Омельченка було включено до лав Нашої України під час IX з'їзду партії. Восени 2012 р. балотувався від цієї політсили до народних депутатів (№10 у списку), проте партія не подолала 5-відсотковий бар'єр.

Омельченко – майстер спорту з рукопашного бою, генерал-лейтенант.

Регалії. Герой України

Сім'я. Одружений, має двох дітей.

01.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):