RU

Гриневич Лілія

Ексміністр освіти та науки України

Гриневич Лілія

Лілія Михайлівна Гриневич – народний депутат України VII та VIII скликань, міністр освіти та науки України (2016-2019). Член політичної партії Народний фронт. Кандидат педагогічних наук.

Місце народження. Освіта. Народилася у Львові. Має дві вищі освіти: біохімік-викладач та економіст-менеджер. Стажувалася у Варшавському та Колумбійському університетах з проблем реформування освіти. Захистила кандидатську дисертацію на тему "Тенденції децентралізації управління освітою у сучасній Польщі".

Кар'єра. Працювала вчителем, заступником директора школи, директором школи, викладачем вищих навчальних закладів, начальником управління освіти та науки.

З 2002 року працювала директором Центру тестових технологій Міжнародного фонду Відродження, де розробляла систему зовнішнього незалежного тестування школярів та абітурієнтів вищих навчальних закладів. Результатом стало запровадження системи на національному рівні. Брала участь у створенні Українського центру оцінювання якості освіти, очолила його.

У 2006-2009 роках була начальником Головного управління освіти та науки Київської міської державної адміністрації.

Була радником лідера партії Фронт змін Арсенія Яценюка з питань освіти.

На момент парламентських виборів 2012 року була докторантом в Інституті педагогічної освіти та освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України.

2012-2014 рр. – народний депутат України VII скликання від ВО Батьківщина (№14 у виборчому списку). Очолила парламентський комітет з питань науки та освіти.

Була членом ради партії Фронт Змін, координатором напряму Товариство знань проєкту "Уряд Змін" Арсенія Яценюка. 15 червня 2013 р. після об'єднання Фронту змін та Всеукраїнського об'єднання Батьківщина, була обрана однією із заступників лідера Батьківщини.

З листопада 2014 року до квітня 2016 року - народний депутат України VIII скликання від Народного фронту (№9 у виборчому списку).

14 квітня 2016 р. Верховна Рада відправила у відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, підтримавши на його місце кандидатуру Володимира Гройсмана. Цього ж дня парламент затвердив новий склад Кабміну, де Гриневич отримала посаду міністра освіти і науки України.

З 2016 по 2019 – міністр освіти та науки України.

З 5 листопада 2019 року - проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка.

Регалії. Орден княгині Ольги 3-го ступеня (15 травня 2015 року).

05.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):