RU

Усенко-Чорна Жанна

Ексзаступник голови Центральної виборчої комісії

Усенко-Чорна Жанна
Джерело фото: LIGA.net
Дата народження: 01.05.1973

Жанна Іванівна Усенко-Чорна – заступник Голови Центральної виборчої комісії (2007-2018). Заслужений юрист.

Місце народження, освіта. Народилася у Києві. У 1997 році закінчила Київський національний університет ім. Т.Шевченка за фахом історія. У 2000-му – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка за фахом міжнародне право.

Кар'єра. Трудову діяльність розпочала у серпні 1999 року головним консультантом Національного бюро у справах дотримання конвенції про захист прав та основних свобод людини Міністерства юстиції України.

З травня 2000-го – головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Пізніше обіймала посади юридичного радника проєкту ЗАТ Євро-Україна Консалтинг, головного консультанта секретаріату комітету ВР з питань правової політики, головного консультанта управління Адміністрації президента України у зв'язках із Верховною Радою, Конституційним судом України та Кабінетом міністрів, заступника завідувача цього ж управління.

У грудні 2004 року, після Помаранчевої революції та перед третім туром виборів президента України, Усенко-Чорна призначена членом Центральної виборчої комісії.

У червні 2007-го, невдовзі після оголошення дострокового припинення повноважень Верховної Ради V скликання, увійшла до нового складу Центрвиборчкому (за квотою Блоку Юлії Тимошенко). Була обрана колегами заступником голови ЦВК Володимира Шаповала, який своєю чергою потрапив до складу комісії та очолив її за поданням президента України Віктора Ющенка.

20 вересня 2018 року Верховна Рада звільнила Жанну Усенко-Чорну з посади заступника голови Центральної виборчої комісії.

15.03.2024 р.