RU

Саджан Гарджіт

Ексміністр економічного розвитку Канади, ексміністр національної оборони Канади

Саджан Гарджіт
Джерело фото: Getty Images

Гарджіт Сінгх Саджан - канадський військовий та політик, голова Таємної ради Короля для Канади, міністр міжнародного розвитку (2021-2023), міністр національної оборони Канади (2015-2021).

Місце народження. Освіта. Гарджіт Саджан народився 6 вересня 1970 року в сикхській сім'ї, у Бомбелі, селі в районі Хошіарпур у Пенджабі, Індія. Батько Саджана, Кундан Саджан, був головним констеблем поліції Пенджабу в Індії і тепер є членом Всесвітньої організації сикхів (WSO). Гарджіт Сінгх разом зі своєю матір'ю та старшою сестрою емігрував до Канади у 1976 році, коли йому було п'ять років, щоб приєднатися до батька, який за два роки до цього поїхав до Британської Колумбії, щоб працювати на лісопильному заводі. Гарджіт Сінгх виріс на околицях Південного Ванкувера.

Військова та поліцейська кар'єра. У 1989 році він вступив на службу в канадську армію. Був у складі канадського військового контингенту в Боснії та Афганістані (3 рази). У 2011 став командувачем Полку Британської Колумбії (Стрілків Герцога Коннахта). Саджан – перший сикх, який став командиром полку канадської армії. Дістався до підполковника.

Протягом 11 років Гарджіт був офіцером поліції у Департаменті поліції Ванкувера. Він працював детективом-констеблем у підрозділі боротьби з організованою злочинністю.

Політична кар'єра. На парламентських виборах 2015 року Саджана було обрано до Палати громад від Ліберальної партії Канади у виборчому окрузі Південний Ванкувер. 4 листопада 2015 року обійняв посаду міністра національної оборони в кабінеті Джастіна Трюдо.

26 жовтня 2021 року по 2023 рік - міністр економічного розвитку.

З 26 липня 2023 року – голова Таємної ради Короля для Канади.

Нагороди. Гарджіт отримав безліч визнань за свою службу, у тому числі почесну медаль "За заслуги", якою він був нагороджений за свою діяльність "щодо зниження впливу Талібану в провінції Кандагар". Він також є лауреатом ордена "За військові заслуги", одним із найвищих зізнань військових.

Сім'я. У 1996 році одружився з Кульджит Каур Саджан, яка працює сімейним лікарем, пара виховує двох дітей, сина Арджуна Саджана та дочку Джівут Саджан.

Гарджіт також є фахівцем з безпеки людини та читає лекції для широкої аудиторії, як у Канаді, так і у Сполучених Штатах.

25.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 27 Травня 2024г (Пн):