RU

Гейлі Ніккі

Експостійний представник США при ООН

Гейлі Ніккі
Джерело фото: flickr.com/photos/us-mission

Німрата Ніккі Рандхава Гейлі – американський політик. Член Палати представників Південної Кароліни з 2005 до 2010. Губернатор Південної Кароліни з 2011 року, член Республіканської партії. 29-й Постійний представник США при ООН (2017-2018).

Місце народження. Освіта. Ніккі Гейлі народилася 20 січня 1972 року в Бамберзі, штат Південна Кароліна. Її батьки, доктор Аджит Сінгх Рандхава та Радж Каур Рандхава, іммігрували з індійського округу Амрітсар, штат Пенджаб. Її батько викладав біологію у Voorhees College, а мати відкрила власне підприємство. Має двох братів, Мітти і Чаран, і сестру Сімран. Гейлі закінчила приватну середню школу в Орінджбурзі (Південна Кароліна), а згодом здобула вчений ступінь у галузі бухгалтерського обліку в Університеті Клемсона.

Кар'єра. Гейлі працювала в корпорації FCR, що займається переробкою та утилізацією відходів, а потім у 1994 році перейшла у фірму своєї матері Exotica International, яка випускає високоякісний одяг. Незабаром сімейний бізнес виріс до багатомільйонної компанії.

У 1998 році Гейлі була призначена до ради директорів Торгової палати округу Орінджбург (округ, Південна Кароліна), а у 2003 році - до ради директорів Торгової палати Лексінгтон (Південна Кароліна). Гейлі стала скарбником Національної асоціації жінок-підприємців у 2003 році та президентом у 2004 році. Вона очолювала заходи в Лексінгтоні щодо збору коштів для місцевої лікарні. Крім того, вона входить до Медичного фонду Лексінгтона, Фонду шерифа округу Лексінгтон і є членом Ротарі-клубу Лексінгтона.

Політична кар'єра. У 2004 році Гейлі була обрана до Палати представників штату Південна Кароліна. Вона стала першою американкою індійського походження, яка обійняла цю посаду в штаті Південна Кароліна. Вона була переобрана у 2006 році, а потім і у 2008 році, перемігши на виборах демократа Едгара Гомеса з 83% голосів. Гейлі була секретарем медичного, військового, державних та муніципальних справ комітетів.

14 травня 2009 року Гейлі оголосила, що балотуватиметься на посаду губернатора штату. Її кандидатура була підтримана Сарою Пейлін та Рухом Чаювання. 2 листопада 2010 року Гейлі перемогла на загальних виборах кандидата від Демократичної партії Вінсента Шіхіна, набравши 51% голосів проти 47% у суперника.

4 листопада 2014 року була переобрана, набравши 55,9% голосів виборців проти 41,4% у суперника-демократа Вінсента Шіхіна.

24 січня 2017 року Сенат США схвалив призначення президентом Дональдом Трампом на посаду посла Сполучених Штатів в ООН Ніккі Гейлі, вона отримала підтримку 96 зі 100 сенаторів. Її підтримала і більшість сенаторів-демократів, оскільки вона не підтримує зусилля республіканців щодо скорочення фінансування ООН з боку США. Сенатор-демократ Бен Кардін також зазначив, що Гейлі після анексії Криму заявляла, що цей острів "не є російським" і жорстко висловлювалася на захист суверенітету України.

9 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що Гейлі офіційно залишить свою посаду наприкінці 2018 року.

14 лютого 2023 року Гейлі офіційно висунула свою кандидатуру для участі у виборах президента США у 2024 році. 6 березня 2024 року, після низки поразок на республіканських праймеризах, зняла свою кандидатуру.

Погляди. Гейлі – типовий консерватор. Гейлі є противником абортів і послідовно голосує за законопроєкти, які обмежують аборти та захищають майбутню дитину. Гейлі вважає, що кошти, що виділяються на державну освіту, можуть бути використані більш ефективно. Вона запропонувала план, яким зарплата вчителя визначатиметься як стажем і кваліфікацією, а й продуктивністю праці. Їхній кваліфікаційний рейтинг визначатиметься оцінками та звітами керівників, учнів та батьків. Гейлі також виступає за зниження податків та за обов'язкове використання посвідчення особи з фотографією на виборах.

Водночас у 2015 році добилася зняття з будівлі Капітолія Південної Кароліни прапора Конфедерації (прапори південних рабовласницьких штатів часів громадянської війни, які досі вивішують на будинках установ у кількох штатах США).

Сім'я. Гейлі народилася та виросла у сикхській родині. 6 вересня 1996 року вона вийшла заміж за Майкла Гейлі. Були проведені церемонії і в методистській церкві, і в гурдварі сикхів. Гейлі ідентифікує себе як християнку, але з поваги до культури батьків присутня і на методистських, і на сикхських службах. Майкл Гейлі є федеральним службовцем Міністерства Армії США та офіцером Національної гвардії Південної Кароліни.

У пари є двоє дітей, Рена та Налін.

Брат Гейлі, Мітті, був офіцером та прослужив в армії США 20 років.

09.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):