RU

Хілфігер Томмі

Американський модельєр, фундатор бренду Tommy Hilfiger

Хілфігер Томмі
Томмі Хілфігер (Фото: EPA)
Дата народження: 24.03.1951

Томмі Хілфігер (ім'я при народженні – Томас Джейкоб Хілфігер) – американський модельєр, засновник бренду Tommy Hilfiger.

Місце народження. Освіта. Томмі Хілфігер народився 24 березня 1951 року в Ельмірі, Нью-Йорк. Він був другою дитиною з дев'яти. Його батько Річард був майстром голландсько-німецького походження, а його мати Вірджинія (уроджена Джерріті) була медсестрою ірландського походження. За твердженням дизайнера, він "є родичем поета Роберта Бернса". У дитинстві Томмі страждав на дислексію, і у нього не було друзів у школі. Після її закінчення батьки відправили сина до Вільної академії Ельміри. Вони хотіли, щоб Томмі навчився інженерної справи. У 17 років він почав підробляти, купуючи та перепродуючи джинси.

Бізнес. У 1969 році Томмі Хілфігер залишив навчання і вирушив до Нью-Йорка. На накопичені $150 він купив 20 пар джинсів марки Landlubber і повернувся до Ельміри. У рідному місті він заснував магазин The People's Place із продажу одягу для молодого покоління. За кілька років Томмі Хілфігер відкрив сім бутиків у північній частині Нью-Йорка.

У 1977 році бізнес Томмі Хілфігер збанкрутував. Після невдачі він пройшов курс навчання для ведення торгівлі.

В 1979 Томмі Хілфігер продав свою справу, переїхав разом з майбутньою дружиною Сюзан на Манхеттен і зайнявся дизайном одягу. Пізніше в одному з інтерв'ю London Times дизайнер повідомив, що "страх невдачі став імпульсом досягнення успіху".

На початку 1980-х років Томмі Хілфігер займався моделюванням одягу для Calvin Klein та Perry Ellis. Згодом Перрі Елліс та Кельвін Кляйн запропонували йому посаду дизайнера у своїх компаніях. Томмі Хілфігер був змушений відмовитися через те, що він хотів створювати одяг під своїм брендом.

У 1984 році Томмі Хілфігер познайомився з індійським текстильним магнатом Моханом Мур'яні. Він запропонував Хілфігеру посаду дизайнера у своїй компанії Murjani Group.

У 1985 році Томмі Хілфігер офіційно зареєстрував бренд Tommy Hilfiger і випустив свою першу колекцію за ліцензією The Murjani Group.

У 1989 році Томмі Хілфігер викупив у The Murjani Group права на виробництво одягу під власною маркою. У свою компанію він почав запрошувати досвідчених топменеджерів з Ralph Lauren та Liz Claiborne.

До 2004 року компанія розширилася, на її підприємствах працювало понад п'ять з половиною тисяч осіб, а доходи перевищували $1,8 млрд. Але у 2006 році кількість продажів зменшилася, і модельєр змушений був продати компанію одній з приватних інвестиційних організацій за $1,6 млрд. Надалі думки багатьох ЗМІ, які писали про знаменитого дизайнера, різко розійшлися. Деякі критикували одяг Хілфігера, інші, навпаки, заохочували діяльність модельєра. Однак, тепер бренд Tommy Hilfiger існує, маркований ним джинсовий одяг непогано продається, а Томмі Хілфігер має відмінні дивіденди.

16 квітня 2008 року Хілфігер запустив новий проєкт – телевізійний канал в інтернеті. Проєкт здійснено спільно з компанією Sony BMG. Томмі ТВ (Tommy TV) присвячений не лише моді, а й музиці.

У березні 2010 року компанія Tommy Hilfiger була продана за $3 млрд Phillips-Van Heusen Corporation, якій належать торгові марки Calvin Klein, Timberland, DKNY та інші.

Світові роздрібні продажі бренду Tommy Hilfiger у 2015 році склали $6,5 млрд.

Хілфігер залишається головним дизайнером компанії, очолюючи проєктні групи та контролюючи весь творчий процес.

Нагороди. У 1995 році Council of Fashion Designers of America назвала Хілфігера найкращим дизайнером чоловічого одягу.

У 2002 році отримав нагороду "Майбутнє Америки" за благодійну діяльність на користь американської молоді від організації "Просвіта проти наркотиків" (DARE - Drug Abuse Resistance Education).

У 2009 році здобув премію ЮНЕСКО "За благодійну діяльність".

У 2012 році Хілфігер був удостоєний премії Джеффрі Біна "За внесок у розвиток моди" від Ради модних дизайнерів Америки.

Філантропія. На сьогодні Хілфігер не лише популярний дизайнер, а й відомий філантроп, який заохочує спорт. На початку та середині дев'яностих років XX століття Хілфігер активно підтримував деякі команди Формули-1. Також на початку 2000-х років Хілфігер посилено опікувався командою Фераррі.

У 1995 році Томмі Хілфігер заснував фонд Tommy Hilfiger Corporate Foundation, діяльність якого була спрямована на покращення умов життя молодого покоління, на підтримку освітніх та культурних програм.

У 2006 році Томмі Хілфігер почав співпрацювати з благодійним фондом боротьби з раком грудей Breast Health International. Щороку модельєр випускає колекцію сумок, 50% від продажу якої перераховує до цього фонду.

Томмі Хілфігер також брав участь у таких проєктах, як "Створення національного меморіалу на честь Мартіна Лютера Кінга-мол", "Антидифамаційна Ліга", перегони "Race to Erase MS" на користь боротьби з розсіяним склерозом. Дизайнер підтримує "Фонд врятуйте дітей", "Діти без війни", "Всесвітній фонд природи" та ін. Модельєр є членом ради директорів нью-йоркського фонду "Свіже Повітря". Томмі Хілфігер виділив $2,5 мільйона доларів на створення "Табору Томмі" для відпочинку дітей із незаможних сімей.

Мемуари. 2010-го, на честь 25-річчя бренду, Томмі Хілфігер випустив книгу "Tommy Hilfiger". У ній автор розповів про своє життя та творчість. У виданні були опубліковані кадри з особистого архіву дизайнера, історії близьких друзів та знаменитостей про Томмі Хілфігера.

Сім'я. З 2008 року Томмі Хілфігер одружується з колишньою моделлю Ді Оклеппо, від якої має сина Себастьяна Томаса, народився у 2009 році. У нього також є 4 дітей від першої дружини Сюзан – Олександрія, Річард, Елізабет та Кетлін.

22.02.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):