RU

Кох Девід

Американський бізнесмен та інженер, віцепрезидент Koch Industries

Кох Девід
Джерело фото: EPA
Дата народження: 03.05.1940
Дата смерті: 23.08.2019

Девід Гамільтон Кох – американський бізнесмен та інженер, мільярдер. Станом на березень 2017 року - значився під восьмим номером у списку найбагатших людей світу за оцінкою Forbes зі статками $48,3 млрд.

Місце народження. Освіта. Народився 3 травня 1940 року в Вічіто, штат Канзас, США в сім'ї засновника Koch Industries Фреда Коха. Крім Чарльза, у нього ще двоє братів - Фредерік та Вільям. Зараз він є співвласником та виконавчим віцепрезидентом Koch Industries.

Девід здобув технологічну освіту, став магістром хімічної технології. Дуже захоплювався баскетболом, але на нього чекала аж ніяк не спортивна кар'єра.

Бізнес. У 30 років він почав працювати в Koch Industries, а за дев'ять років уже отримав посаду президента Koch Engineering. Компанія мирно розвивалася завдяки зусиллям братів, але після смерті батька в сім'ї настала справжня криза. Двоє братів Білл та Фредерік активно протестували з приводу того, що Чарльз намагається прибрати все управління сімейною справою до своїх рук. У 1980 році вони спробували щось змінити, але тут на захист Чарльза став Девід, і їм удвох через три роки вдалося викупити акції своїх братів, а також інших акціонерів, виклавши за них $ 1,3 млрд. Це була воістину астрономічна сума, але ця угода стала першою на рахунку перемог Чарльза та Девіда.

Брати від початку активно взялися за розширення кордонів діяльності своєї компанії. Якщо раніше Koch Industries традиційно асоціювалася з енергетичним сектором, то зараз компанія позиціює свою діяльність як перетворення на цінні продукти сировини. Брати інвестують у галузі нафтопереробки, виробництво добрив, полімерів, волокон, лісовиробництво, випуск споживчих товарів.

Брати беруть активну участь у політичному житті, фінансують політичні акції, конкретні політичні постаті, підтримують консервативні масові виступи. Через це їх неодноразово критикували, що таким чином вони захищають інтереси свого бізнесу. Адже таке величезне виробництво, як Koch Industries, чимало забруднює навколишнє середовище. Мільйони доларів Кохи вклали у дослідження, покликані спростувати теорію про те, що людство своєю діяльністю викликає глобальне потепління. Девід Кох фінансово підтримує програми наукових досліджень та освітні програми в Інституті гуманітарних досліджень Університету Джорджа Мейсона. Статки братів Девіда та Чарльза Кохів оцінюються в загальній сумі приблизно в $96,6 млрд. В Америці є всього троє бізнесменів, які їх багатші - це Білл Гейтс, Уоррен Баффет і Ларрі Еллісон. Історія бізнес-успіху братів нерозривно пов'язана з компанією Koch Industries, розвитком якої вони займаються спільно.

Реінвестиція доходів компанії досягає 90%, щороку вони вкладають у свій бізнес величезні кошти, і 2012 року виручка компанії склала близько $115 млрд.

Політичні погляди. Кох є впливовим лібертаріанцем. У 1980 році був кандидатом у віцепрезиденти США від лібертаріанської партії та фінансував виборчу компанію. Є фундатором консервативної політичної групи Citizens for a Sound Economy. Він та його брат Чарльз є спонсорами різних політичних адвокатських груп та політичних компаній, майже повністю республіканських. 

Філантроп. Кох заснував благодійний фонд Девіда Х. Коха. З 2006 року в "Хроніці філантропії" Кох входить до числа 50 найкращих філантропів світу. У 1992 році Коху було поставлено діагноз рак передміхурової залози. Він пройшов променеву терапію, операцію та гормональну терапію, але рак повертався щоразу. Кох сказав, що він вважає, що його досвід боротьби з раком спонукав його фінансувати медичні дослідження. У період з 1998 по 2012 рік Кох зробив внесок у медичні дослідження та установи у розмірі не менше ніж $395 млн.

Смерть. Девід Кох помер 23 серпня 2019 року у віці 79 років.

23.08.2019 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):