RU

Колесникова Марія

Лідер білоруської опозиції, член президії Координаційної ради білоруської опозиції

Колесникова Марія
Дата народження: 24.04.1982

Марія Олександрівна Колесникова – білоруський політик, голова штабу Віктора Бабаріко на виборах президента Республіки Білорусь 2020 року. Представник об'єднаного штабу Світлани Тихановської та член президії Координаційної ради білоруської опозиції. Флейтистка, викладач.

Місце народження. Освіта. Марія Колесникова народилася 24 квітня 1982 року у Мінську, Республіка Білорусь. Закінчила Білоруську державну академію музики за фахом флейтист та диригент.

Кар'єра. З 17 років викладала флейту у гімназії у Мінську. Грала на флейті в оперному театрі, Національному академічному концертному оркестрі Республіки Білорусь під керуванням М. Я. Фінберга, президентському оркестрі Республіки Білорусь.

У 2007 році для навчання гри на бароковій флейті переїхала до Німеччини, навчалася у Вищій школі музики в Штутгарті на факультетах старовинної та сучасної музики.

У 2010-х роках вела активну концертну діяльність та організовувала міжнародні культурні проєкти у Німеччині та Білорусі, серед яких цикл лекцій під назвою "Уроки музики для дорослих".

У 2017 році виступила як один із творців творчого об'єднання Artemp, який проводив різні заходи в галузі сучасного мистецтва.

Є арт-директором культурного хаба Ok16.

Політична кар'єра. Під час виборчої кампанії президентських виборів у Білорусі 2020 року приєдналася до штабу опозиційного кандидата Віктора Бабаріко. Команда зібрала необхідну кількість підписів виборців, але 14 червня Віктору Бабаріко відмовили у реєстрації кандидатом, а 18 червня його заарештували. Після його арешту Марія Колесникова очолила штаб. 16 липня 2020 року відбулася зустріч представників штабів Світлани Тихановської, Віктора Бабаріко та Валерія Цепкало. В результаті було досягнуто домовленості, що єдиним кандидатом від незареєстрованих політиків буде Світлана Тихановська.

Колеснікова брала участь у протестних акціях у Мінську, під час яких озвучувала вимоги протесту. Разом зі Світланою Тихановською та Веронікою Цепкало є найпопулярнішими опозиційними політиками та лідерами протесту.

19 серпня Колесникова увійшла до складу президії Координаційної ради білоруської опозиції, що складається із семи осіб.

31 серпня 2020 року Марія Колесникова та члени штабу Віктора Бабаріко оголосили про створення політичної партії "Разом".

7 вересня 2020 року Колесникову було викрадено в центрі Мінська невідомими особами. Рано вранці 8 вересня прикордонний комітет Білорусі заявив, що Колесникова виїхала з країни, перетинаючи кордон з Україною на пункті пропуску "Олександрівка". Того ж дня з'явилася інформація про те, що Марію Колесникову намагалися насильно депортувати з Білорусі до України, з Білорусі в Україну, але вона порвала свій паспорт і знову була затримана. Два члени Координаційної ради, Антон Родненков та Іван Кравцов, опинилися на території України. 9 вересня стало відомо, що Марію Колесникову заарештували.

У травні 2021 року Колесниковій було пред'явлено звинувачення щодо кримінальних статей про заклики до дій проти національної безпеки, про змову з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом, а також створення екстремістського формування.

6 вересня 2021 року Мінський обласний суд засудив Колесникову до 11 років колонії загального режиму.

Особисте життя. Незаміжня.

12.03.2024 р.