RU

Комі Джеймс

Ексдиректор Федерального бюро розслідувань США

Комі Джеймс
Джерело фото: Getty Images
Дата народження: 14.12.1960

Джеймс Брайан Комі - американський політик, директор Федерального бюро розслідувань США з 4 вересня 2013 року по 9 травня 2017 року.

Місце народження. Освіта. Народився 14 грудня 1960 року у місті Йонкерс, штат Нью-Йорк. Після закінчення навчання в середній школі Northern Highlands Regional High School він вступив до престижного університету Чикаго і в 1985 році закінчив юридичний факультет університету.

Кар'єра. З 1985 по 1987 рік Комі працював в адвокатських конторах Нью-Йорка, був помічником окружного судді. У 1987 році він вступив на роботу до прокуратури Південного округу Нью-Йорка. Він брав участь у знаменитому "процесі Гамбіно", під час якого прокуратурі вдалося розгромити великий клан італійських мафіозі.

У період з 1996 по 2001 рік Комі працював у прокуратурі міста Річмонда по Східному округу штату Вірджинія. Він був прокурором у кримінальній справі про теракт проти американських військових у Саудівській Аравії (Справа про вибух житлового комплексу Хубар). Також Комі викладав юриспруденцію у Школі права Університету Річмонда.

З 2003 по 2005 рік Джеймс Комі був заступником генерального прокурора США. Він представляв бік звинувачення у процесі у справі компанії Adelphia Communciations, творці якої були визнані винними у великому шахрайстві. Комі також керував проведенням великих прокурорських перевірок, одна з яких - операція "Дерев'яна монета" - закінчилася звинуваченням 47 діячам ринку. Їх підозрювали в організації великого валютного шахрайства.

У 2004 році Комі став відомий своєю відмовою на вимогу адміністрації Білого дому відновити дію програми стеження за телефонами та електронною поштою громадян без санкції суду.

У 2005 році Джеймс Комі залишив прокуратуру і пішов з державної служби. Як незалежний експерт він залучався великими фінансовими компаніями, які мали певні розбіжності з державою. З 2005 по 2010 рік Комі був старшим віцепрезидентом корпорації Lockheed Martin, потім працював головним консультантом інвесткомпанії Bridgewater Associates.

З початку 2013 року Комі - старший дослідник в Колумбійському університеті права та член ради директорів міжнародного банку HSBC.

21 липня 2013 року президент США Барак Обама запропонував кандидатуру Джеймса Комі на посаду директора ФБР. 30 липня 2013 року сенат США проголосував 93 голосами проти одного за затвердження Джеймса Комі новим директором Федерального бюро розслідувань. Він змінив на посаді директора ФБР Роберта Мюллера, котрий очолював відомство протягом 12 років.

Глава ФБР представляє Республіканську партію.

9 травня 2017 року президент Дональд Трамп несподівано звільнив Комі з посади директора ФБР. Представники демократичної партії заявили, що несподіване звільнення Комі не що інше, як спроба зірвати проведене ФБР розслідування можливих зв'язків представників Трампа з Росією під час президентської кампанії 2016 року.

Джеймс Комі звинуватив президента США Дональда Трампа в тому, що той просив "залишити в спокої" ексрадника Майкла Флінна і розслідування його ймовірних зв'язків з РФ під час президентської кампанії. Про це Комі повідомив у письмових свідченнях Сенату.

З початку 2018-2019 навчального року він є професором у своїй альма-матер, Коледжі Вільгельма та Марії, де читає курс з етичного лідерства.

У вересні 2020 року на екрани вийшов мінісеріал "Правило Комі", заснований на книзі Джеймса Комі "Вищий ступінь відданості". Колишнього директора ФБР у ньому зіграв Джефф Деніелс.

Цитати: "Російська Федерація становить найбільшу загрозу серед усіх країн на Землі, враховуючи її наміри та її можливості". Про це він заявив, виступаючи на сенатських слуханнях, повідомляє Бі-бі-сі.

Сім'я. Джеймс Комі одружений, має п'ятеро дітей.

04.12.2023 р.