RU

Кондратюк Валерій

Ексглава Служби зовнішньої розвідки України

Кондратюк Валерій
Джерело фото: szru.gov.ua

Валерій Віталійович Кондратюк - український офіцер спецслужб, генерал-лейтенант. Голова Служби зовнішньої розвідки України (2020-2021), заступник голови Адміністрації президента України (2016-2019), начальник ГУР МОУ (2015-2016), начальник Департаменту контррозвідки Служби безпеки України (2014-2015).

Місце народження. Освіта. Народився 4 липня 1970 року в Джамбулі, Казахстан.

У 1987 році закінчив Київське суворовське училище, у 1991-му - Київське вище загальновійськове командне училище імені М. В. Фрунзе за спеціальністю "Командна тактична, військова розвідка". Фрунзе за спеціальністю "Командна тактична, військова розвідка", у 1995-му - Київський державний лінгвістичний університет, факультет іноземних мов, у 1996-му - Академію Збройних сил України, факультет військово-дипломатичної служби за спеціальністю "Військове управління в міжнародних відносинах", кваліфікація - магістр військового управління, у 1996-му - курси штабних офіцерів НАТО Військового коледжу збройних сил Нідерландів, у 1997-му - школу розвідки та безпеки Збройних сил Канади, у 1998-му - курси антитерористичної академії ФБР США, у 2014-му - Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю "Оперативно-розшукова та контррозвідувальна діяльність".

Володіє англійською та німецькою мовами.

Кар'єра. 1991 командир групи спеціального призначення 260 окремого загону спеціального призначення (в/ч 83484, м. Кіровоград).

У 1992 1994 роках помічник начальника розвідувально-інформаційного відділення 9-ї окремої бригади спеціального призначення (в/ч А0759, м. Кіровоград).

У 1996 1999 роках – служба на офіцерських посадах у Головному управлінні Міністерства оборони України.

У 1999 - 2002 військовий аташе за посольства України в США.

У 2002-2004 роках старший оперативний офіцер, начальник оперативної групи заступник начальника відділу та начальник служби департаменту Головного управління розвідки Міноборони.

У 2004 2010 роках на різних посадах у Службі безпеки України, у тому числі на посадах начальника управління та керівника Апарату голови СБУ.

У 2014-2015 начальник Департаменту контррозвідки СБУ.

У 2015-2016 роках начальник Головного управління розвідки Міноборони.

З 2016 по 2019 – заступник голови Адміністрації президента України.

З 5 червня 2020 року по 23 липня 2021 року – глава Служби зовнішньої розвідки України.

З 17 серпня 2020 року по 24 липня 2021 року член РНБО.

Учасник бойових дій в Іраку. Учасник АТО.

Нагороди. Орден Богдана Хмельницького III ст. (5 грудня 2017 року).

Медаль "За військову службу України" (20 січня 2010 року).

Сім'я. Одружений. Виховує трьох синів та доньку.

01.03.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):