RU

Конте Джузеппе

Експрем'єр-міністр Італії

Конте Джузеппе
Джерело фото: Getty Images
Дата народження: 08.08.1964

Джузеппе Конте – італійський юрист та політик, голова Ради міністрів Італії (2108-2021).

Місце народження. Освіта. Народився 8 серпня 1964 року у Вольтурара-Аппулі. Син секретаря комунальної ради Ніколи Конте та вчительки Ліллінни Роберті. Родина переїхала з рідного міста Джузеппе до Сан-Джованні-Ротондо. У школі вчився відмінно, грав з однолітками у футбол, найчастіше виконуючи функції тренера. У 1988 році з відзнакою закінчив Римський університет Ла Сапієнца, де вивчав право, потім став стипендіатом Національного дослідницького центру.

Кар'єра. Стажувався у кількох закордонних вишах, включаючи Єльський університет, Сорбонну, Кембриджський університет, Міжнародний інститут культури у Відні та Нью-Йоркський університет. Крім того, є адвокатом у Верховному касаційному суді, перебуває в комісії з культури у Загальній конфедерації італійської промисловості (Конфіндустрії).

У 1988 році Конте був членом урядової комісії з реформи першої книги Цивільного кодексу Італії, метою якої було запровадження однорідного правового регулювання некомерційних організацій та соціальних підприємств.

У різні роки викладав приватне та комерційне право у римських університетах ЛУМСА (1996), Сассарі (1997-2000), Третьому університеті (1996-1998) та Міжнародному вільному університеті суспільних наук ім. Гвідо Карлі (2002–2004), а також в Університеті Мальти (1997).

З 2006 року є науковим керівником курсів "Бізнес-юрист" у бізнес-школі Luiss, а також керівником курсів спеціалізації "Новий закон телекомунікацій" на юрфаку Флорентійського університету.

2009 року увійшов до складу групи консультантів та експертів при уряді країни, які розробляють реформу правового регулювання управління великими підприємствами в період кризи.

У 2010-2011 роках був членом ради директорів Італійської космічної агенції, у 2012-2015 роках перебував у Фінансовому банківському арбітражі. У 2013-2018 роках входив до президентської Ради з правових питань.

Джузеппе Конте є автором монографій, наукових статей та публікацій з сімейного, підприємницького та цивільного права.

Політична кар'єра. У 2013 році Рух п'яти зірок звернувся до Конте з пропозицією підтримки для обрання до Ради президії адміністративної юстиції, але той відмовився, заявивши, що не голосував за П'ять зірок і не підтримує їхню програму (в інтерв'ю агентству ANSA він сказав, що довгий час симпатизував лівим). Проте, парламент все ж таки обрав його в зазначену саморегульовану організацію. У лютому 2018 року новий лідер П'яти зірок Луїджі Ді Майо назвав можливим кандидатом на посаду міністра державної служби у разі перемоги цієї політичної сили на майбутніх парламентських виборах Джузеппе Конте, і цього разу він погодився, висловивши переконання щодо необхідності спрощення надмірно заплутаної правової системи Італії.

4 березня 2018 року в Італії відбулися парламентські вибори, за підсумками яких жодна партія чи коаліція не отримала абсолютної більшості місць у жодній палаті парламенту. Лише 20 травня Луїджі Ді Майо і федеральний секретар Ліги Півночі Маттео Сальвіні змогли досягти компромісу щодо можливого глави уряду, назвавши ім'я Джузеппе Конте. 21 травня, після нових роздільних консультацій із президентом Маттареллою двох партійних делегацій, Ді Майо оголосив пресі, що вони запропонували главі держави на затвердження кандидатури Конте.

23 травня Маттарелла після особистої аудієнції у Квірінальському палаці доручив Конте сформувати уряд. Увечері 27 травня 2018 року Конте представив президенту список міністрів, але Маттарелла категорично не погодився із призначенням на посаду міністра економіки євроскептика Паоло Савона, хоча Ді Майо та Сальвіні безапеляційно вимагали участі цього економіста у кабінеті. Конте склав із себе повноваження щодо формування нового уряду.

31 травня Ді Майо та Сальвіні погодили компромісний варіант коаліційного уряду, також за участю Паоло Савона, але тепер на посаді міністра зі зв'язків із Євросоюзом. Карло Коттареллі, який займався формуванням нейтрального кабінету, оголосив про припинення консультацій, а Маттарелла погодився з новим урядовим складом.

1 червня 2018 року президент затвердив склад Кабінету на чолі з Конте, а урядовці склали присягу і вступили на посаду.

20 серпня 2019 року повідомив про своє звільнення з посади прем'єр-міністра. Президент Італії Серджо Маттарела ухвалив відставку прем'єр-міністра Джузеппе Конте, доручивши йому продовжити виконувати обов'язки аж до формування нового кабінету. 29 серпня президент Маттарелла доручив Конте сформувати до 2 вересня його другий уряд, заснований тепер на союзі Руху п'яти зірок та Демократичної партії.

4 вересня 2019 року Конте сформував свій другий уряд, заснований на союзі Руху п'яти зірок та Демократичної партії та представив список міністрів президенту Маттарелле, а 5 вересня новий кабінет склав присягу у Квірінальському палаці.

26 січня 2021 року Джузеппе Конте подав у відставку.

З 6 серпня 2021 року був обраний головою Руху п'яти зірок.

Особисте життя. Розлучений, має сина.

Хобі. Захоплюється тенісом, є вболівальником футбольного клубу "Рома".

19.03.2024 р.