RU

Круз Тед

Сенатор США від Техасу

Круз Тед
Дата народження: 22.12.1970

Тед Круз, повне ім'я Рафаель Едвард Круз - американський політик, сенатор США від штату Техас із січня 2013 року, член Республіканської партії. Тед Круз – перший політик латиноамериканського походження, обраний сенатором США від Техасу.

Місце народження. Освіта. Тед Круз народився Калгарі, провінція Альберта, Канада. Його батько Рафаель Круз емігрував до США з Куби, де воював на боці Фіделя Кастро проти диктатора Батісти. Мати Теда Круза виросла в американському штаті Делавере в сім'ї з ірландським та італійським корінням.

Тед Круз ріс і навчався у Х'юстоні, штат Техас. Після закінчення Другої баптистської школи вступив до Принстонського університету, де здобув ступінь бакалавра, а потім - ступінь доктора права (JD) у Гарвардській школі права.

Кар'єра. У 2003 році генеральний прокурор Техасу призначив Теда Круза генеральним соліситором Техасу - фактично головним юрисконсультом штату. Отримавши цю посаду в 32 роки, Круз став наймолодшим генеральним соліситором штату США. Він працював генеральним соліситором Техасу до 2008 року.

З 2004 по 2009 рік Круз також викладав у школі права Техаського університету в Остіні.

У січні 2011 року Тед Круз оголосив про свій намір брати участь у виборчій кампанії на місце сенатора США від Техасу.

У листопаді 2012 року з великим відривом перемагає на виборах і стає першим політиком латиноамериканського походження, обраного сенатором США від Техасу. Його термін роботи у сенаті США розпочався 3 січня 2013 року.

У березні 2015 року Тед Круз заявив про свій намір поборотися за можливість участі у президентських виборах 2016 року як кандидат від республіканської партії. 23 березня 2015 року він зробив офіційну заяву з цього приводу у своєму виступі в Університеті Ліберті у місті Лінчберг (штат Віргінія), ставши першим учасником президентських перегонів.

Суперником Теда Круза на праймеріз від республіканської партії виступив мільярдер Дональд Трамп.

3 травня 2016 року Круз зазнав поразки на праймеріз в Індіані, отримавши 36,6% голосів проти 53,3% у Трампа, після чого оголосив про вихід із президентської кампанії.

Сім'я. Одружений, є дві дочки – Керолайн та Кетрін.

11.12.2023 р.