RU

Кухта Павло

Експерший заступник міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України

Кухта Павло
Джерело фото: facebook.com/Павел Кухта

Павло Андрійович Кухта – перший заступник міністра Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019-2020).

Місце народження. Освіта. Народився 3 грудня 1985 року у Києві. Закінчив Національний технічний університет Київського політехнічного інституту.

У 2018 р. навчався в Aspen Institute Kyiv.

Кар'єра. Економіст Центру економічних рішень, автор публікацій та дослідницьких робіт з макроекономіки та бюджету. У минулому економічний журналіст та публіцист.

З 2015 р. – член наглядової ради індексу моніторингу реформ iMoRe від VoxUkraine. Помічник депутатів Верховної Ради VIII скликання Ярослава Маркевича (Самопоміч) та Ігоря Луценка (Батьківщина) на громадських засадах.

У 2015-2019 роках - радник міністра фінансів (Наталії Яресько, Олександра Данилюка, Оксани Маркарової).

У 2016-2019 роках - радник прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

З 2016 р. заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ та експерт групи Податкова реформа Реанімаційного пакета реформ.

6 вересня 2019 р. – призначений першим заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

10 березня 2020 року призначений виконувачем обов'язків міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

14 квітня 2020 року Кабінет міністрів схвалив звільнення Павла Кухти з посади першого заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Кухта написав заяву і подав її в Кабмін відразу після призначення нового міністра Ігоря Петрашка.

Політична кар'єра. На позачергових парламентських виборах 2019 року Павло Кухта балотувався до Верховної Ради IX скликання від партії Голос, №25 у списку. У листопаді 2019 року скасував реєстрацію як кандидат за власним бажанням.

Був програмним директором партії Голос. Керував розробкою програми партії та законодавчих ініціатив, очолював експертну команду.

Сім'я. 4 червня 2022 року Павло Кухта одружився з колишнім прессекретарем президента України Володимиром Зеленським Юлією Мендель.

Від першого шлюбу є донька Ярослава.

16.11.2023 р.