RU

Кулеба Дмитро

Міністр закордонних справ України

Кулеба Дмитро
Дмитро Кулеба (Фото: EPA)

Дмитро Іванович Кулеба – міністр закордонних справ України з 4 березня 2020 року. Віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (2019-2020).

Місце народження. Освіта. Народився у місті Суми. У 2003 році закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю – міжнародне право. Кандидат юридичних наук. Володіє англійською мовою.

2004-2005 рр. – аспірант кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Кар'єра. Трудову діяльність розпочав у 2003 році на посаді аташе Служби головного юридичного радника Міністерства закордонних справ України.

2005 р. – третій секретар управління юридичного забезпечення МЗС України.

2005-2009 рр. – третій, другий секретар постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні (з питань ОБСЄ).

2010-2012 рр. – перший секретар, радник, начальник відділу департаменту секретаріату міністра закордонних справ України.

2013 р. – радник віцепрем'єр-міністра України (Костянтина Грищенка) з гуманітарних питань.

У 2013 році звільнився з державної служби та очолив Фонд культурної дипломатії UART.

У червні 2014 року повернувся на роботу до МЗС на запрошення міністра Павла Клімкіна на посаду посла з особливих доручень з питань стратегічних комунікацій. Зайнявся створенням стратегічних комунікацій МЗС України, впровадженням у роботу міністерства сучасних технологій комунікацій та формуванням публічної дипломатії України.

9 квітня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Кулеби постійним представником України при Раді Європи.

29 серпня 2019 року Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, Дмитра Кулебу призначено віцепрем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

4 березня 2020 року Верховна Рада проголосувала за відставку Олексія Гончарука з посади прем'єр-міністра, це тягне за собою відставку всього уряду. У той же день Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, Дмитра Кулебу призначено міністром закордонних справ України.

Книги. 1 березня 2019 року в Художньому Арсеналі презентував свою книгу "Війна за реальність: як перемагати у світі фейків, правд та спільнот", де поділився думками про те, як тримати інформаційну оборону та перемагати у комунікативній війні.

Регалії. Дипломатичний ранг надзвичайного та повноважного посла.

Нагороди. Кавалер ордена "За заслуги" III ступеня. 

Сім'я. Розлучений. Колишня дружина – Кулеба Євгенія, засновниця та керівниця громадської організації "Місто-сад", лідер київської команди партії Слуга народу. Виховує двох дітей – Єгора (2006 р.н.) та Любов (2011 р.н.).

Батько – Іван Дмитрович Кулеба – український дипломат, у 1997-2000 роках був послом України в Єгипті, у 2003–2004 pp. – заступником міністра закордонних справ України, а з 2004 до 2009 рр. – послом України у Чехії.

11.03.2024 р.