RU

Лазебніков Юрій p

Керуючий партнер холдингу TECHIIA

Лазебніков Юрій
Дата народження: 16.06.1983

Юрій Лазебніков інвестор, інноватор, підприємець, експерт у технологічних індустріях, ІТ та кіберспорті, автор колонок в українських та закордонних медіа. Спільно з партнером Олегом Кротом створив понад десять міжнародних бізнесів.

У 2020 році від імені TECHIIA підписав меморандум із Міністерством цифрової трансформації України про розвиток ІТ, кіберспорту та STEM освіти в Україні, а також про будівництво дата-центрів. З 2021 року живе із родиною в Лос-Анджелесі. Розвиває екосистему бізнесу TECHIIA у США.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну разом із партнером Олегом Кротом активно допомагає Силам оборони України. Станом на березень 2023 року холдинг TECHIIA через ГО "Фундація Течія" придбав та передав військовим необхідні речі на $23 млн.

Сфери діяльності. Інвестиції в технологічний бізнес, у тому числі кіберспорт, БПЛА, будівельні технології, штучний

2012 започаткування компанії WePlay Esports, організатора кіберспортивних турнірів інтелект, ІТ-продукти.

Кар'єра. Понад 15 років займається бізнесом, останні 12 спільно з партнером Олегом Кротом. За цей час було створено в Україні та виведено на міжнародний ринок понад десять компаній.

2012 розроблено першу плюшеву іграшку герой комп'ютерної гри, що стало початком заснування компанії WP Merchandise! у 2016 році.

2016 запуск WP Merchandise! - виробника ліцензійного високодеталізованого плюшевого мерчу.

2017 заснована ІТ-компанія ENESTECH Software, розробник SENET SaaS-рішення для управління комп'ютерними клубами та аренами.

2018 створення компанії із розробки ІТ-продуктів JMIND.

2019 створення холдингу TECHIIA та початок діяльності Громадської організації "Фундація Течія", яка зробила соціальні ініціативи Олега Крота та Юрія Лазебнікова публічними.

2021 до структури холдингу TECHIIA увійшла технологічна компанія Culver Aviation.

2021 - до холдингу приєднався каршеринговий сервіс TECHIIA Motorsports.

2022 створення компанії Aestech виробника склопакетів підвищеної міцності, що є основою технології безрамного скління фасадів.

2022 інвестиції в американський стартап Mannequin Technologies.

Нагороди. У 2020 році увійшов до ТОП-10 управлінців-засновників бізнесу в Україні.

Соціальна діяльність. Входить до складу журі та працює як ментор з українськими стартапами в рамках Українського фонду стартапів (USF) та стартап-інкубаторів YEP. Засновник YouTube проєкту TECHPUB, в якому експерти допомагають стартапам доопрацювати бізнес-ідею та отримати інвестиції. Співзасновник ГО "Фундація Течія", яка з 2019 року інвестувала 27 млн грн у модернізацію українських лікарень.

У 2022 році після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в ГО "Фундація Течія" запустили новий проєкт "Підтримка свободи України". У рамках проєкту забезпечується повний цикл допомоги Силам оборони України від закупівлі у виробників до доставлення на передову.

17.03.2023 р.