RU

Лещенко Роман

Ексміністр аграрної політики та продовольства України

Лещенко Роман

Роман Миколайович Лещенко ексміністр аграрної політики та продовольства України. Юрист, викладач, підприємець в аграрній сфері.

Місце народження. Освіта. Народився 23 листопада 1988 року в селі Пеніжкове Христинівського району Черкаської області.

У 2011 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка (КНУ) за спеціальністю "Правознавство".

У 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів" та здобув ступінь кандидата юридичних наук.

Володіє англійською, іспанською, польською мовами вільно.

Кар'єра. 2007 р. – головний консультант компанії OSG Group.

У 2013 асистент, доцент кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2013 році зайнявся аграрним консалтингом, заснувавши "Український аграрний центр".

З 1 жовтня 2019 року по 10 червня 2020 року уповноважений президента України із земельних питань.

З 10 червня 2020 по грудень 2020 року – голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

17 грудня 2020 року призначений на посаду міністра аграрної політики та продовольства України.

Член Постійної юридичної комісії вченої ради Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

23 березня 2022 року Роман Лещенко написав заяву про складання повноважень з посади міністра аграрної політики. 24 березня Верховна Рада звільнила Лещенка з посади міністра аграрної політики та призначила на його місце депутата, голову аграрного комітету Миколу Сольського.

Бізнес. ТОВ "Прогрес" – компанія займається сільськогосподарською діяльністю, зокрема вирощуванням сільгоспкультур. Також Лещенку належить 50% ТОВ "Прогрес-молоко", зайняте у молочному тваринництві, та ТОВ "Ілюмін", яке займається складською діяльністю.

У липні 2020 року, перед призначенням до Держгеокадастру, Лещенко оформив дарчу на ці три компанії, але хто став наступником бізнесу чиновника, не вказано.

Ранг. Державний службовець 3-го рангу (2020).

Публікації. Автор монографії "Фінансово-правове регулювання офшорних механізмів" (2018), співавтор навчального посібника "Фінансове право" (2018).

Сім'я. Одружений, є два сини.

03.11.2023 р.