RU

Калитовська Леся

Бронзова призерка Олімпіади-2008, велоспорт

Калитовська Леся

Леся Михайлівна Калитовська – українська професійна трекова велогонниця. Власниця бронзової медалі в індивідуальній гонці переслідування на Олімпійських іграх у Пекіні. Майстер спорту міжнародного класу.

Місце народження. Освіта. Народилася у селі Погариськ Львівської області. Закінчила Луганський педагогічний університет ім. Т.Шевченка.

Загальні відомості. Виступає за спортивне товариство "Спартак", Луганськ.

Тренери – Сергій Базін, Михайло Колодій. Перший тренер – М.Колодій.

Регалії та досягнення. Майстер спорту міжнародного класу.

Чемпіонат Європи 2006 року серед юніорів – 1-е місце.

Чемпіонат Європи 2007 року – 1-е місце.

Бронзова призерка XXIX Олімпійських ігор у Пекіні 2008 року. В індивідуальній гонці переслідування (трек, дистанція – 3000 м) Леся Калитовська показала час 3 хв. 31,413 с, зумівши виграти у спортсменки з Нової Зеландії. Золото та срібло дісталися Ребекці Ромеро та Венді Хувенагель із Великої Британії.

У 2009 році Леся взяла участь у Чемпіонаті Європи серед молоді, де здобула одразу весь комплект нагород: золото – у командній гонці переслідування, срібло – в індивідуальній та бронзу – у гонці по очках. На етапах Кубка світу здобула ще одну медаль - бронзу в індивідуальній гонці переслідування. У 2010 році до медального заліку спортсменки додалося ще одне срібло етапу Кубка світу у тій же дисципліні.

На Універсіаді 2011 в Шеньчжені велогонниця зайняла друге місце в перегонах переслідування і золото в гонці за очками. У кінці 2011 року здобула бронзову медаль на етапі Кубка світу в Калі.

Олімпійський 2012 приніс спортсменці бронзу на етапі Кубка світу в Лондоні у скретчі.

У 2012 році на Олімпійських іграх у Лондоні Леся змагалася лише у командних перегонах переслідування, в яких збірна України не пройшла кваліфікацію.

У 2014 році спортсменка призупинила виступи у зв'язку з вагітністю.

Нагороди. Орден княгині Ольги III ст. (2008).

Сім'я. Одружена з велосипедистом Геннадієм Генусом. У пари є син Матвій (2014 р.н.).

11.02.2024 р.