RU

Парцхаладзе Лев

Ексзаступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Парцхаладзе Лев

Лев Ревазович Парцхаладзе – український бізнесмен, політик, ексзаступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

Місце народження. Освіта. Народився у Тбілісі, з 1986 року живе у Києві.

У 1989 році закінчив київське СПТУ №8. Вищу освіту здобув у Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу (за спеціальністю менеджмент організацій).

Бізнес. З 1994 займався комерційною діяльністю, був гендиректором ТОВ "Корона-клуб". У 1998-2011 pp. - президент групи компаній XXI століття, глава ЗАТ Інвестиційна компанія XXI століття.

На сьогодні – невиконавчий голова ради директорів компанії "XXI століття", одного з провідних девелоперів України. Основний профіль - створення та розвиток проєктів у торговельній, офісній, готельній, логістичній та житловій нерухомості, а також управління ними. Серед готових проєктів "XXI століття" - торгова мережа "Квадрат", мережа ресторанів швидкого харчування "Швидко", столичні ресторани "Первак", "Царське село", "СРСР", "Тарас", "Корона", офіси в Києві та великих містах України, мережа 3-5-зіркових готелів, багатофункціональні комплекси, мережа сучасних логістичних комплексів у великих містах країни, житло преміум- та бізнес-класу по всій країні, у тому числі заміське.

На початку вересня 2008 року на тлі розвитку світової фінансової кризи компанія Парцхаладзе заявила про те, що скорочує адміністративні витрати, обмежує інвестиційні вкладення та частково скорочує кількість персоналу. "Основний фокус до періоду відновлення сталого зростання економіки буде спрямований на реалізацію профільних проєктів у комерційній нерухомості, а також житлової нерухомості преміум-класу, які у короткостроковій та середньостроковій перспективі будуть найбільш затребувані ринком".

…і політика. 2002 року його було обрано депутатом Київради. 2006-го разом із новоствореною і ним же очоленою партією "Європейська столиця" пробував пробитися і до парламенту, і до законодавчого органу столиці, проте зазнав фіаско на обох фронтах.

Удачливішим для успішного забудовника став рік 2008-й із його позачерговими виборами столичної влади. Парцхаладзе зі своєю "Європейською столицею" влився до Блоку Віталія Кличка і знову отримав мандат депутата Київради. Щоправда, через не дуже успішний виступ "кличківців" і Блоку Юлії Тимошенко, бізнесменові довелося задовольнятися роллю опозиціонера. 2 грудня 2010 р. разом із Андрієм Миргородським вийшов із фракції Блоку Кличка. ЗМІ писали, що Парцхаладзе та Миргородський були одними з головних спонсорів блоку.

Лютий 2015 р. – листопад 2016 р. – перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації (спочатку Володимира Шандри, потім Максима Мельничука).

23 листопада 2016 р. на засіданні Кабміну Парцхаладзе призначено заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

4 вересня 2019 року Кабінет міністрів України звільнив Лева Парцхаладзе з посади заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Громадська діяльність. Голова ради директорів Української будівельної асоціації (професійного об'єднання понад 200 найбільших девелоперських та будівельних компаній країни). Лідер Всеукраїнського об'єднання підприємців "Нова формація". Член колегії Української спілки промисловців та підприємців з питань розвитку підприємництва у Києві.

З 2011 р. по 20 грудня 2016 року – президент Конфедерації будівельників України, яка об'єднує понад 700 будівельних компаній та профільних спілок.

Регалії. Заслужений економіст України (2001), Кавалер Ордену Святого Володимира ІІІ ступеня.

Сім'я. Батько Льва Парцхаладзе – Реваз Михайлович (1941 р.н.) – художник, мати Людмила Георгіївна (1943 р.н.) – педагог.

Тричі одружений. Перша дружина – модель Наталія Собченко. Від першого шлюбу є син Давид (2001).

У 2006 - одружився з Лесою Матвєєвою, переможницею конкурсу "Міс Україна - 2004". Пара виховує двох дітей: сина Єгора (2007) та дочку Ангеліну (2010).

Третя дружина Анастасія Степанова (з червня 2018 року). 19 серпня 2018 року у пари народився первісток - син Даніель.

Захоплення. Теніс, футбол, література, шахи.

16.10.2023 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 20 Червня 2024г (Чт):