RU

Лижичко Руслана

Співачка, композитор, екснародний депутат України

Лижичко Руслана
Джерело фото: пресс-служба Русланы Лыжичко

Руслана Степанівна Лижичко – співачка, піаністка, диригент, танцюрист, продюсер, громадський діяч. Народна артистка України (2004). Народний депутат України V скликання від блоку Наша Україна. Представниця України на Євробаченні 2004 року.

Місце народження. Освіта. Народилася у Львові. Музикою займається із чотирьох років. Співала у гурті "Оріон", дитячому ансамблі "Посмішка".

У 1995 році закінчила Львівську консерваторію ім. М.Лисенка за спеціальністю "диригент, піаністка".

Кар'єра.  Виступає під творчим ім'ям Руслана. У 1995-му працювала звукорежисером на "Радіо "Люкс". У тому ж році стала співзасновником студії звукозапису "Люксен". З 1996-го - заступник директора ТОВ "Студія звукозапису "Люксен".

У 2006 році була обрана народним депутатом України від блоку Наша Україна. Під час виборчої кампанії входила до числа "осіб" блоку, що стояла у списку під №5. Працювала головою підкомітету з питань інформаційного забезпечення європейської та євроатлантичної інтеграції Комітету ВР України з питань євроінтеграції. Безпартійна.

Після складання мандата народного обранця знову сфокусувала свої зусилля на творчості. Підписала контракт з американською продюсерською компанією "Warner". У березні 2008-го стартували продажі нового альбому співачки "Амазонка". Крім нього, за умовами контракту, співачка має випустити у співпраці з "Warner" ще чотири альбоми.

Один із проєктів Руслани – дует з американським темношкірим репером T'Pain.

В травні 2011 року взяла участь у музичному шоу-проєкті "Голос Країни", каналу "1+1", як зірковий тренер.

У 2013 брала участь у шоу "Битва хорів" на каналі 1+1 як тренер хору зі Львова, з яким перемогла.

Звання та досягнення. У 1993-му стала лауреатом Всеукраїнського фестивалю сучасної та естрадної музики "Червона Рута". Через рік завоювала Гран-прі Всеукраїнського телефестивалю популярної музики "Мелодія". У 1996 році Руслана перемогла на міжнародному фестивалі "Слов'янський базар" (Вітебськ).

У 1998-2001 pp. - лауреат премій "Людина року", "Співачка року", "Золота жар-птиця", "Кришталевий лев". У 2003-му отримала "Платиновий диск" за обсяги продажу альбому "Дикі танці".

У 2004 році стала переможницею міжнародного конкурсу Євробачення у Стамбулі, виконавши пісню "Wild Dances". Завдяки цій перемозі черговий конкурс, у 2005-му, вперше пройшов у Києві. Також у 2004-му отримала премію "World Music Awards" у номінації "Найбільша кількість проданих дисків українського виконавця у світі". Того ж року удостоєна звання Народної артистки України.

Громадська діяльність. З травня 2004 по лютий 2005 р. – радник прем'єр-міністра України Віктора Януковича на громадських засадах.

У 2005-му - посол Доброї волі від України до ЮНІСЕФу.

Євромайдан. Наприкінці листопада 2013 року Руслана стала однією з ключових фігур у проєвропейських масових протестах. Починаючи з грудня 2013 року – одна з активісток Євромайдану, на підтримку опозиційних сил вела нічні вечори. Більш ніж на 4 місяці Руслана повністю зупинила концертну діяльність і проводила майже щоночі з півночі до світанку на Майдані Незалежності у Києві, який став центром протестів. Загалом Руслана провела на Майдані Незалежності понад 100 ночей, протягом яких понад 500 разів виконала державний Гімн України та зробила символом мирного протесту "Світло".

Дискографія. "Мить весни" (1998), "Кращі концерти Дзвінкого вітру" (1998), "Дикі танці" (2003), "Амазонка" ("Wild Energy", 2008), "Мій брат!" ("Разом!") (2013), "Ми вітер" (2020).

Сім'я. Співачка одружена. Чоловік – Олександр Ксенофонтов, продюсер.

08.04.2024 р.

Свята сьогодні
Сьогодні 22 Травня 2024г (Ср):